App Store Google Play

Войтович: Переселенці - наш "золотий" фонд

17.11.2015 15:45
Войтович: Переселенці - наш "золотий" фонд

В Дніпропетровську стартує черговий пілотний проект для "внутрішньо переміщених осіб", спрямований на отримання актуальних професій та працевлаштування.

Проект презентують регіональний куратор ПРО ООН Олександр Войтович та Комп'ютерна Академія "ШАГ".

 

"Наш проект «Швидке реагування на потреби для внутрішньо переміщених осіб в Україні» працює у 8 областях України, в т.ч. і Донецька та Луганська області, підконтрольні українській владі.

В пріоритетах діяльності – працевлаштування. По-перше, ми надаємо фінансування на відновлення, започаткування та розвиток бізнесу. Головний критерій відбору – це реєстрація підприємця в якості переселенця (ВПО). Вже було 3 хвилі подачі бізнес-планів. Зараз йде процес їх розгляду.

Ми не сприймаємо абревіатуру ВПО як внутрішньо переміщена особа, адже це – вимушено переміщені особи. І наша задача – зробити так, щоб це була «вдало переміщена особа». Адже переселенці - то є "золотий" фонд, вони дуже активні і цілеспрямовані. І в екстремальних умовах, в які їх поставило життя, вони дають найкращі результати.

Також ми проводимо тренінги з розвитку навичок підприємницької діяльності. На кожному такому 5-денному тренінгу в групі навчається до 30 осіб. Саме ці тренінги налаштовані на написання бізнес-плану.

Третій напрямок діяльності – інститут case-менеджменту. У фокусі проекту – доля конкретної людини. Наразі відібрано 10 менеджерів, вони проходять стажування. Вони будуть персонально відповідальні за долю кожної конкретної людини.

Також найближчим часом з’явиться ще один компонент – громадська згуртованість. Тобто співпраця між переселенцями і місцевими мешканцями. З цього приводу незабаром відбудуться семінари за участю представників місцевої громади.

Додатково – ще наша перемога. Уряд Польщі виділив 250 тис. доларів для розвитку стартапів в Україні.

Один з найцікавіших наших проектів – навчання переселенців ІТ-технологіям. Проект дуже відповідальний, тому ми не поспішали з визначенням компанії-підрядника. Тендер виграла компанія «КА «ШАГ». Вони дуже досвідчені.

В пошуку претендентів на навчання нам допомагали волонтери та центри зайнятості. Зараз йде реєстрація бажаючих. Вона триматиме до 30 листопада. Потім до 4 грудня відбудуться співбесіди. Всього на навчання буде прийнято 50 слухачів з напрямку «комп’ютерна верстка сайту». Навчання триватиме до березня з подальшим стажуванням та працевлаштуванням в ІТ-компаніях.      

Головний критерій відбору – вдало пройти співбесіду та тестування. Також будуть тести на володіння ПК та бажане знання англійської мови", - повідомив Олександр Войтович.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...