В Орджонікідзе вже фактично підведені підсумки місцевих виборів, які оживили місцеве політичне життя міста, зазвичай апатичне і сонне. Але ці вибори дійсно стали особливими. Вони повинні були дати місту нового мера, нову міську раду і нових депутатів обласної ради.
Цього разу була і інтрига, і конкуренція і навіть елементи «чорних» піар-технологій.
Ситуацію ускладнювало й те, що в нинішньому політичному сумбурі і кризі довіри до будь-якої влади, багато орджонікідзевци попросту не бачили сенсу йти на треті за останні два роки вибори.
Якщо говорити про загальні результати, то явка дійсно виявилася невисока. З порядку 30000 гіпотетичних виборців, участь у цих виборах взяло тільки 44% городян.
З позитивних моментів варто відзначити досить активну участь молоді та людей середнього віку, а також працівників Орджонікідзевського ГЗК (яких особливо «просили» хоча б прийти на дільниці) оскільки чимало представників комбінату балотувалися до міської ради. В іншому випадку, явка могла стати катастрофічно низькою.
Втім, відсоток голосуючих був ще менше враховуючи наявність великої кількості зіпсованих бюлетенів, які банально не захотіли вибирати з кого-небудь. Характерна напис на одному з таких бюлетенів «НЕ ВІРЮ НІКОМУ» - яскраве підтвердження недовіри орджонікідзевцев до політики в цілому і привід задуматися, як це довіра відновити.
Найцікавішою була боротьба за мерське крісло. Всього лише два кандидати, але, на відміну від 2010 года (коли на посаду градоначальника претендували лише Іван Цупро і його колишній зам Гончаренко) інтрига була. Тоді з великим відривом переміг І.І.Цупров (набрав більше 70% голосів). Цього разу конкуренція була сильнішою. І так, 57% голосів набрав Олександр Шаповал і 43% голосів було віддано за його опонента Людмилу Миць. Відрив хоч і не залишив питань про переможця, але і не був таким розгромним. Враховуючи, що Людмила Миць, хоча і поступилася в боротьбі за мерське крісло, але стала депутатом міської ради від «УКРОПу». Так що чисто теоретично у нового мера в міськраді тепер є своя опозиція.
Що стосується кандидатів на посади депутатів обласної ради (а Орджонікідзе був розділений на 2 округи і має 2 місця в обласній раді), то тут переможцями стали голова правління ОГЗК Сергій Шуваєв і помічник депутата А.Ф.Шипко - Марина Петросянц (обидва представляли партію «Відродження»).
Якщо говорити про новий депутатський корпус, то тут однозначної перемоги немає ні в однієї сторони. Найбільше голосів у відсотковому відношенні набрали депутати від партії «Відродження» - 33,56%. На другому місці депутати «Опозиційного блоку» - 22,94%, у партії «УКРОП» - 16,22%, у ВО «Батьківщина» - 8,28%. До міської ради подолали 5%-й бар'єр депутати Радикальної партії і аутсайдером виявилася «Свобода», яка не подолала з 3,26%.
Таким чином, говорити, що в міськраді одна партія зможе бути в абсолютній більшості, не доводитися. Як би там не було, але ці вибори закінчилися. У Орджонікідзе тепер новий мер і нова міська рада, хоча повноваження старого ще не закінчилися. Ясно одне - з відходом І.І.Цупрова в місті закінчилася ціла епоха і тепер політичне життя міста повинна стати більш цікавою.
city-nikopol.com.ua
Автор: Василина НАУМЕНКО