App Store Google Play

Депутати міськради так і не поділили землю, але знайшли профіцит в бюджеті

11.11.2015 15:15
Депутати міськради так і не поділили землю, але знайшли профіцит в бюджеті

11 листопада депутати Дніпропетровської міьскради зібралися на засідання 70-ї чергової сесії. Вона тривала всього півтори години.

Депутати ледь-ледь назбирали кворум - всього присутніми було 66 народних обранців з 120-ти. 

Основним питанням сесії було зевлевпорядження, однак якраз його так і не змогли вирішити.

Знайшовши профіцит у бюджеті, депутати швидко проголосували виділення майже 800 тис. грн на демонтаж пам'ятників тоталітарних режимів, близько 6,5 млн грн для придбання протигазів для шкіл, забезпечили дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених сімей додатковим відповідним харчуванням.  

Також було виділено 10 млн грн на придбання квартир для сімей загиблих учасників АТО. 

Ще 10 млн грн виділили для забезпечення програми "Безпечне місто", ці кошти будуть направлені на придбання та встановлення по місту близько 1 тисячі 700 камер відеоспостереження.

Окрім того, були внесені зміни до статутів КП "Теплоенерго", "Дніпроводоканал", "Дніпропетровські міські теплові мережі".

Однак найцікавіша частина засідання розпочалася, коли депутатам запропонували проголосувати за проект рішення щодо новоствореного управління державного архітектурно-будівельного контролю (як окремої юридичної особи) зі штатним розкладом 20 одиниць. 

За неофіційними даними громадських активістів, ця сесія власне і була зібрана задля прийняття Положення по управлінню. Нагадаємо, що на останньому засіданні попередньої 69-ї сесії минулого тижня кворум зібрано не було. Відтак, надій, що "старі" депутати таки зберуться в залі засідань, - теж, адже вибори вже пройшли і "завойовувати" електорат нема потреби, тим більше, що 90% з них не будуть працювати в новій раді. Але - не так сталося, як гадалося. На диво, депутати зібралися. Ходять чутки, що їх дуже переконливо "вмовляли". 

Однак, для завтвердження Положення це не допомогло. Депутати виступили проти. Формально - через те, що повідомлення про цей проект рішення знаходилося на сайті менше ніж відведені законом 20 днів. До того ж, депутати висловили припущення, що вони "не впевнені, чи згодні керівники інших підрозділів виконкому "пожертвувати" по 2 штатні одиниці на користь новоствореного управління". Тож рішення не було проголосоване. 

Інше "болюче" питання, яке переноситься з однієї сесії до іншої, - земельні відносини. При тому, що в порядку денному були змішані питання як виділення ділянок під комерційні цілі, так і під приватні забудови, у тому числі для учанисків АТО. 

Проекти рішень щодо приватних ділянок намагалися "протягти" списком - без зазначених прізвищ, адрес, без вказівки де саме з претендентів на землю є учасники АТО. Однак і тут не вийшло. Хоча депутата Вадима Гетьмана і намагались звинуватити у популізмі, але завдяки його наполегливості "списком" по 10-20 невідомих осіб проголосувати не вдалося. В результаті було проголосовано лише 2 проекти рішень, де було чітко вказано, що то є учасники АТО. 

Також не склалось і з голосуванням про виділення земельних ділянок під комерційні проекти. Особливо цікавим був проект рішення 1.4. щодо ділянки під будівництво 10-типоверхівки в Жовтневому районі. Представники громадськості вимагали вилучити питання з голосування, оскільки його вже четверту сесію поспіль намагаються проголосувати. За словами ж активістів, це будівництво не є законним. Головуюча Галина Булавка відверто ігнорувала закиди. А депутат Вадим Рублівський всіляко намагався "закрити рота" жіночці-активістці. 

Загалом же жодне з питань по цьому розділу ні пакетом, ні по одинці не були проголосовані. Врешті решт з'ясувалося, що голосування ігнорують депутати з фракції комуністів, через що голосів було менше за необхідний мінімум. Тож депутати прийняли рішення "не втрачати намарно час" і розійшлися. 

 

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...