App Store Google Play

Підтримка Куліченком Вілкула – ганьба чи «ведмежа послуга»?

10.11.2015 17:25
Підтримка Куліченком Вілкула – ганьба чи «ведмежа послуга»?

Відкрита підтримка з боку колишнього мера є найгіршим з того, що могло статися з Олександром Вілкулом. Таку думку висловлюють політологи, коментуючи сьогоднішню заяву про необхідність голосувати за кандидата від «Опозиційного блоку», озвучену Іваном Куліченко, який очолював Дніпропетровськ протягом 15 (!) років: з 1999 по 2014 рік.

«Справа не тільки в тому, що тепер всі заяви Вілкула про те, як попередня влада роками руйнувала Дніпропетровськ, будуть сприйматися просто неспроможними. Адже «поховати» міське господарство за рік відсутності Куліченко було б неможливим. Проблеми настільки системні, що вони накопичувалися десятиліттями. Саме тими десятиліттями, під час яких біля керма мегаполісу знаходився Іван Іванович», - підкреслює політолог Віктор Фєсєв.

За його словами, подібна передача «мерської естафети» ще й означає повну дискредитацію Вілкула - «господарника».

«Знаєте, що найбільше лякає в заяві Куліченко? Те, що він аргументує підтримку кандидату від «Опозиційного блоку» необхідністю мера займатися не політичними, а господарськими питаннями. І при цьому найголовнішою заслугою Вілкула називає будівництво з'їздів з Кайдацького мосту, без якого, за словами Куліченка, подальший розвиток Дніпропетровська неможливий. Ви уявляєте цинізм цієї людини: десятиліттями не працюють ліфти, система громадського транспорту відсутня як така, соціальні проекти заморожені, а вирішувати все це будемо з'їздами з мосту на околиці міста», - відзначає експерт.

Втім, така увага Івана Куліченка до «комсомольських будівництв» Вілкула також може свідчити про присутність інтересу колишнього мера.

«Раз з'їзд з Кайдацького моста так важливий для Івана Івановича, можна зробити висновок про те, що гроші на його будівництво вони «розпилювали» разом - Куліченко як мер, а Вілкул як губернатор області», - говорить Віктор Фєсєв.

За його словами, це могло б пояснити «дивну» поведінку Івана Куліченка у своїй діяльність у кріслі градоначальника.

«Завжди було незрозумілим, як мер міста допустив монополію криворізьких компаній на ринку пасажирських перевезень. А тепер ситуація прояснилася», - підкреслює політолог.

У той же час інші експерти акцентують увагу на іншому аспекті заяви Куліченко. Справа в тому, що колишній мер нині є не просто народним депутатом, а ще й членом президентської фракції Блок Петра Порошенка. Безумовно, про те, що Вілкул максимально використовує у своїй кампанії адміністративний ресурс, було очевидним. Але на офіційному рівні ніхто з БПП ніяк не міг підтримувати екс-регіонала з ідеологічних міркувань. Особливо на тлі заяв інших сил демократичного табору про категоричне несприйняття кандидата «Опозиційного блоку» на посту мера Дніпропетровська.

«Публічна заява про підтримку Олександра Вілкула розходиться з офіційною позицією партії, яку озвучив Юрій Луценко. Це свідчить про те, що Куліченко зробив свій усвідомлений вибір і готовий до наслідків у вигляді виключення з фракції», - повідомляє політичний експерт Сергій Поліванов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...