App Store Google Play

ЄСПЛ направив до України позов по арештах 14 дніпропетровських майданівців

10.11.2015 16:30
ЄСПЛ направив до України позов по арештах 14 дніпропетровських майданівців

Європейський суд з прав людини повідомив, що позовні заяви по днiпропетровським майданiвцям направленi Україні для надання письмових зауважень. Про це «Громадському радіо» телефоном повідомив адвокат правозахисної групи «Січ» Віталій Погосян. За його словами, він отримав заяву від ЄСПЛ, згідно якої справа по 14тьом українським майданівцям з Дніпропетровська, які були затримані 26 січня 2014 року під ОДА, має пріоритетний характер. 

«Мені повідомили, що ці заяви носять пріоритетний характер. Вони пішли до розгляду без черги. Бо в нас справи можуть розглядатися декілька років»,  — повідомив він.

26 січня 2014 року під ОДА відбулася масова бійка. Тоді державну будівлю від майданівців захищали так звані тітушки. 

«26 січня 2014 року під облдержадміністрацію завели тітушок, видали їм зброю, і вони почали сперечатись з мітингувальниками, і в подальшому почалася бійка. Затримали 26 осіб, 24-рьом був обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту»,  —  розповідав рік тому  «Громадському радіо» Віталій Погосян.

 За словами адвоката, процесуальних порушень було дуже багато. Слова свідків не збігалися з текстом повідомлення про підозру. До того ж, свідками по справі були робітники міліції.

«Одні робітники міліції затримували, інші — свідчили. Обирали запобіжний захід вночі. Всім надали безкоштовних державних адвокатів, проте не надали їм можливості достатньо підготуватись»,  — додав він.

Як сьогодні повідомив правозахисник, заява до ЄСПЛ не містить жодних прізвищ порушників прав людини чи конкретних дніпропетровських  установ.

«Заява ЄСПЛ подається безпосередньо до відповідача, держави. У зв’язку з тим, що було порушено конвенцію про захист прав і свобод людини. А саме пункт 5-ий конвенції»,  —  розповів адвокат.

За його словами, Україна повинна надати свої заперечення до 8-го лютого 2016 року. Після цього заявники зможуть готувати свою відповідь, вже вказуючи розмір шкоди, яка була їм учинена. 

 
 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що у Дніпропетровську  суд зобов’язав держказначейство України виплатити 50 тисяч гривень моральної шкоди одному з політичних в’язнів часів Майдану. Зараз, за словами Віталія Погосяна, вже є такі ж ухвали суду стосовно заяв 11-тьох дніпропетровських майданівців.

«Громадське радіо»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...