App Store Google Play

ЄСПЛ направив до України позов по арештах 14 дніпропетровських майданівців

10.11.2015 16:30
ЄСПЛ направив до України позов по арештах 14 дніпропетровських майданівців

Європейський суд з прав людини повідомив, що позовні заяви по днiпропетровським майданiвцям направленi Україні для надання письмових зауважень. Про це «Громадському радіо» телефоном повідомив адвокат правозахисної групи «Січ» Віталій Погосян. За його словами, він отримав заяву від ЄСПЛ, згідно якої справа по 14тьом українським майданівцям з Дніпропетровська, які були затримані 26 січня 2014 року під ОДА, має пріоритетний характер. 

«Мені повідомили, що ці заяви носять пріоритетний характер. Вони пішли до розгляду без черги. Бо в нас справи можуть розглядатися декілька років»,  — повідомив він.

26 січня 2014 року під ОДА відбулася масова бійка. Тоді державну будівлю від майданівців захищали так звані тітушки. 

«26 січня 2014 року під облдержадміністрацію завели тітушок, видали їм зброю, і вони почали сперечатись з мітингувальниками, і в подальшому почалася бійка. Затримали 26 осіб, 24-рьом був обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту»,  —  розповідав рік тому  «Громадському радіо» Віталій Погосян.

 За словами адвоката, процесуальних порушень було дуже багато. Слова свідків не збігалися з текстом повідомлення про підозру. До того ж, свідками по справі були робітники міліції.

«Одні робітники міліції затримували, інші — свідчили. Обирали запобіжний захід вночі. Всім надали безкоштовних державних адвокатів, проте не надали їм можливості достатньо підготуватись»,  — додав він.

Як сьогодні повідомив правозахисник, заява до ЄСПЛ не містить жодних прізвищ порушників прав людини чи конкретних дніпропетровських  установ.

«Заява ЄСПЛ подається безпосередньо до відповідача, держави. У зв’язку з тим, що було порушено конвенцію про захист прав і свобод людини. А саме пункт 5-ий конвенції»,  —  розповів адвокат.

За його словами, Україна повинна надати свої заперечення до 8-го лютого 2016 року. Після цього заявники зможуть готувати свою відповідь, вже вказуючи розмір шкоди, яка була їм учинена. 

 
 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що у Дніпропетровську  суд зобов’язав держказначейство України виплатити 50 тисяч гривень моральної шкоди одному з політичних в’язнів часів Майдану. Зараз, за словами Віталія Погосяна, вже є такі ж ухвали суду стосовно заяв 11-тьох дніпропетровських майданівців.

«Громадське радіо»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...