App Store Google Play

Спостерігачі на виборах у Дніпропетровську можуть залишитись без протоколів

09.11.2015 17:45
Спостерігачі на виборах у Дніпропетровську можуть залишитись без протоколів

Копій протоколів на усіх спостерігачів, які будуть слідкувати за процесом голосування на виборчих дільницях Дніпропетровська 15 листопада, може не вистачити.

З подібною ситуацією під час місцевих виборів 25 жовтня зіткнулись спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ. Дільничні комісії відмовлялись видати протоколи через недостатню кількість бланків.

Оскільки у Дніпропетровську має відбутись другий тур виборів міського голови, це питання знову актуальне. Представники ОПОРИ вирішили з’ясувати ситуацію із бланками протоколів у міській виборчій комісії заздалегідь. За словами активістів Громадянської мережі, заступник голови комісії Наталія Волок (від місцевої організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ») під час бесіди повідомила, що на кожну дільницю виділять кількість протоколів приблизно на три більше, ніж членів дільничних комісій.

Тобто для кандидатів у мери, їх довірених осіб, уповноважених осіб місцевих організацій партій та спостерігачів на дільницях бланків може не вистачити. Отже усі згадані особи мають забезпечити ними себе самі.

У Дніпропетровській міській виборчій комісії пояснили: «Пов’язане це із обмеженим бюджетом на друк бланків». Представники мережі ОПОРА поцікавились, чи можна отримати електронну версію протоколів, щоб самостійно роздрукувати. Проте у міській виборчій комісії заявили: «Такий варіант бланку з’явиться не раніше четверга або п’ятниці, тобто 12-13 листопада».

Нагадуємо, згідно ст. 80, ч. 7. Закону України «Про місцеві вибори» кандидатам, довіреним особам кандидатів, уповноваженим особам місцевих організацій партій, офіційним спостерігачам, які були присутні на засіданні дільничної виборчої комісії при підрахунку голосів виборців, на їх прохання невідкладно видаються копії протоколу про підрахунок голосів виборців з відповідних місцевих виборів по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою «Уточнений», засвідчені підписами голови і секретаря дільничної виборчої комісії та печаткою виборчої комісії, з розрахунку не більш як по одній копії кожного протоколу для кожної місцевої організації партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кожного кандидата.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...