App Store Google Play

Спостерігачі на виборах у Дніпропетровську можуть залишитись без протоколів

09.11.2015 17:45
Спостерігачі на виборах у Дніпропетровську можуть залишитись без протоколів

Копій протоколів на усіх спостерігачів, які будуть слідкувати за процесом голосування на виборчих дільницях Дніпропетровська 15 листопада, може не вистачити.

З подібною ситуацією під час місцевих виборів 25 жовтня зіткнулись спостерігачі Громадянської мережі ОПОРИ. Дільничні комісії відмовлялись видати протоколи через недостатню кількість бланків.

Оскільки у Дніпропетровську має відбутись другий тур виборів міського голови, це питання знову актуальне. Представники ОПОРИ вирішили з’ясувати ситуацію із бланками протоколів у міській виборчій комісії заздалегідь. За словами активістів Громадянської мережі, заступник голови комісії Наталія Волок (від місцевої організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ») під час бесіди повідомила, що на кожну дільницю виділять кількість протоколів приблизно на три більше, ніж членів дільничних комісій.

Тобто для кандидатів у мери, їх довірених осіб, уповноважених осіб місцевих організацій партій та спостерігачів на дільницях бланків може не вистачити. Отже усі згадані особи мають забезпечити ними себе самі.

У Дніпропетровській міській виборчій комісії пояснили: «Пов’язане це із обмеженим бюджетом на друк бланків». Представники мережі ОПОРА поцікавились, чи можна отримати електронну версію протоколів, щоб самостійно роздрукувати. Проте у міській виборчій комісії заявили: «Такий варіант бланку з’явиться не раніше четверга або п’ятниці, тобто 12-13 листопада».

Нагадуємо, згідно ст. 80, ч. 7. Закону України «Про місцеві вибори» кандидатам, довіреним особам кандидатів, уповноваженим особам місцевих організацій партій, офіційним спостерігачам, які були присутні на засіданні дільничної виборчої комісії при підрахунку голосів виборців, на їх прохання невідкладно видаються копії протоколу про підрахунок голосів виборців з відповідних місцевих виборів по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою «Уточнений», засвідчені підписами голови і секретаря дільничної виборчої комісії та печаткою виборчої комісії, з розрахунку не більш як по одній копії кожного протоколу для кожної місцевої організації партії, яка висунула кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кожного кандидата.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...