App Store Google Play

У Дніпропетровську віздначили 160-річчя від дня народження Яворницького

08.11.2015 13:35
У Дніпропетровську віздначили 160-річчя від дня народження Яворницького

Вчора, 7 листопада, в Дніпропетровську вшанували пам’ять відомого історика, етнографа та письменника Дмитра Яворницького. Урочистості, присвячені 160-річчю з дня його народження, відбулися біля Національного історичного музею його імені, на могилі академіка. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Історики, краєзнавці, студенти, громадські діячі зібралися біля місця поховання «козацького батька», аби віддати данину його таланту й наполегливій праці в царині науки, покласти квіти до підніжжя монумента.

За словами учасників зібрання, Яворницький, учений зі світовим ім’ям, пішов з життя на 85-му році, залишивши по собі понад двісті наукових і художніх праць та один з найбагатших музеїв в Україні, який носить його ім’я. Окрім того, у місті, якому вчений присвятив понад 30 років свого життя, він створив осередок українства, гуртуючи навколо себе проукраїнськи налаштовану інтелігенцію, підтримуючи українське народне мистецтво. Саме через таку діяльність, збирання старовини, порятунок церковних старожитностей у 1930-ті роки академік зазнав переслідувань радянської влади, поплатився посадою директора музею.

Своїми спогадами про самого Дмитра Яворницького, його родину, роботу та побут з учасниками урочистостей поділилась дніпропетровська письменниця Галина Анненкова, яка знала видатного історика в часи свого дитинства.

За словами директора Дніпропетровського національного історичного музею Надії Капустіної, міська комісія з питань топоніміки узгодила перейменування центрального проспекту Дніпропетровська, який зараз носить ім’я Карла Маркса і підпадає під дію «законів про декомунізацію», на проспект імені Яворницького.

День народження відомого історика біля музею продовжили святкувати козацькими розвагами, народними піснями та виступом етно-рок-гурту «Вертеп». На площі також пролунала одна з улюблених дум Дмитра Яворницького у виконанні бандуриста Бориса Бабенка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...