App Store Google Play

У Дніпропетровську віздначили 160-річчя від дня народження Яворницького

08.11.2015 13:35
У Дніпропетровську віздначили 160-річчя від дня народження Яворницького

Вчора, 7 листопада, в Дніпропетровську вшанували пам’ять відомого історика, етнографа та письменника Дмитра Яворницького. Урочистості, присвячені 160-річчю з дня його народження, відбулися біля Національного історичного музею його імені, на могилі академіка. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Історики, краєзнавці, студенти, громадські діячі зібралися біля місця поховання «козацького батька», аби віддати данину його таланту й наполегливій праці в царині науки, покласти квіти до підніжжя монумента.

За словами учасників зібрання, Яворницький, учений зі світовим ім’ям, пішов з життя на 85-му році, залишивши по собі понад двісті наукових і художніх праць та один з найбагатших музеїв в Україні, який носить його ім’я. Окрім того, у місті, якому вчений присвятив понад 30 років свого життя, він створив осередок українства, гуртуючи навколо себе проукраїнськи налаштовану інтелігенцію, підтримуючи українське народне мистецтво. Саме через таку діяльність, збирання старовини, порятунок церковних старожитностей у 1930-ті роки академік зазнав переслідувань радянської влади, поплатився посадою директора музею.

Своїми спогадами про самого Дмитра Яворницького, його родину, роботу та побут з учасниками урочистостей поділилась дніпропетровська письменниця Галина Анненкова, яка знала видатного історика в часи свого дитинства.

За словами директора Дніпропетровського національного історичного музею Надії Капустіної, міська комісія з питань топоніміки узгодила перейменування центрального проспекту Дніпропетровська, який зараз носить ім’я Карла Маркса і підпадає під дію «законів про декомунізацію», на проспект імені Яворницького.

День народження відомого історика біля музею продовжили святкувати козацькими розвагами, народними піснями та виступом етно-рок-гурту «Вертеп». На площі також пролунала одна з улюблених дум Дмитра Яворницького у виконанні бандуриста Бориса Бабенка.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...