App Store Google Play

Нові правила дорожнього руху набули чинності

08.11.2015 13:25
Нові правила дорожнього руху набули чинності

У листопаді на дороги повинна повернутися фото - і відеорегістрація порушень, а також з'явиться система штрафних балів.  Про це повідомляє Багнет.

У зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національну поліції" були оновлені вже існуючі акти законодавства, що стосуються відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху. Новими нормами вводиться система відеофіксації порушень правил дорожнього руху, система штрафних балів, а відповідальність за порушення ПДР закон покладає на власника автомобіля, йдеться в документі.

Так, у листопаді на дороги повинна повернутися фото - і відеорегістрація порушень. Де і коли будуть встановлені камери, ще невідомо.

Разом з тим, при фото - і відеореєстрації власника автомобіля автоматично визнаватимуть винним. Тобто, не важливо, хто саме сидів за кермом у момент порушення. Відповідати буде власник автомобіля. Якщо ви не згодні з рішенням системи, вам доведеться оскаржувати його в суді. Інших варіантів не передбачено. Після того, як камера зафіксує правопорушення, власникові автомобіля відправлять повідомлення про те, що його оштрафували, а також посилання на сторінку в Інтернеті, де він може подивитися відео або фото порушення. Штраф можна сплатити протягом 30 днів. Або оскаржити протягом 10 днів.

Крім того, в листопаді також почне діяти бальна система покарань. Наприклад, якщо водій перевищить швидкість - це автоматично зафіксує камера спостереження за дорожнім рухом. Потім система відправить дані співробітнику поліції, який у свою чергу повинен визначити власника автомобіля і протягом трьох днів вислати йому інформацію про те, що з нього зняли бали за порушення правил дорожнього руху.

Якщо ж водій порушував правила занадто часто, і балів у нього не залишилося, то співробітник МВС повинен виписати грошовий штраф і теж відправити повідомлення.

Разом з тим, балами можна буде розплатитися тільки, якщо порушення зафіксоване фото - і відеоприладу. У випадку, якщо порушника зупиняє поліцейський, балами розрахуватися можна.

У законі є перелік порушень, на які поширюється бальна система. За кожне з них зніматимуть за 50 балів. Якщо врахувати, що в рік обіцяють давати 150 балів, виходить, що їх вистачить рівно на три порушення.

Список порушень, за які можна розплатитися балами, виглядає так:

перевищення швидкості (більш ніж на 20 км на годину, але менш, ніж на 50 км на годину);
проїзд на заборонний сигнал світлофора або регулювальника;
порушення вимог дорожніх знаків та розмітки;
порушення правил перевезення вантажів і буксирування;
порушення правил зупинки, стоянки або паркування;
порушення правил проїзду пішохідних переходів, перехресть і зупинок;
проїзд по тротуару або пішохідної доріжки;
порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду;
порушення правил дистанції;
порушення правил руху на автомагістралі;
порушення правил використання освітлювальних приладів.

Як повідомлялося, сьогодні набув чинності закон про національної поліції України, згідно з яким в країні замість міліції буде працювати поліція.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...