App Store Google Play

Влада відчуває страх перед відповідальністю, яка обов’язково настане, - Корнілов

05.11.2015 14:20
Влада відчуває страх перед відповідальністю, яка обов’язково настане, - Корнілов

Затримання Геннадія Корбана, тиск на «УКРОП», масові обшуки у Фонді оборони країни та штабах партії… Чи можна усе це тлумачити як політичні репресії? Відповідь на це питання намагаються знайти представники Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Міжнародні спостерігачі СММ ОБСЄ П’єр Дей та Дженніфер Бейті зустрілися з юристом, уповноваженою особою у Дніпропетровській обласній територіальній виборчій комісії від партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Олексієм Корніловим. До речі, він сам свого часу був офіційним представником ОБСЄ з питань виборців: брав участь в процесах волевиявлення громадян різних країн світу, займався правовою підготовкою членів виборчих комісій.

Він переконаний, що про події, які відбуваються у Дніпропетровську, слід говорити мовою законодавства не виборчого, а кримінально-процесуального.

«Геннадію Корбану нічого не інкримінують. А згідно з Кримінально-процесуальним Кодексом, на це передбачено 72 години. Перше звинувачення, що йому висунули, пов’язане, начебто, з розкраданням коштів Фонду оборони країни, основним донором якого він сам і виступав. У минулому році, коли наспіх збирали добровольців на фронт, Фонд став тією організацією, яка забезпечувала бійців амуніцією, обладнанням, транспортом. Більше того, обшуки проводять за рішенням Чернігівського суду. На якій підставі? Тобто, як бачимо, справа шита білими нитками. І ті звинувачення, які закидають Геннадію Крбану, позбавлені здорового глузду. Нині йому інкримінують втручання у виборчий процес. Однак кримінальне законодавство не передбачає у цьому випадку запобіжного заходу. Це дає підстави говорити про політичне переслідування. За послідовну позицію нашої партії», – зауважив Олексій Корнілов.

На думку правознавця, чинна влада, тим самим, фактично паралізувала виборчу кампанію на Дніпропетровщині. Вона не очікувала, що «УКРОПівці» успішно пройдуть у другий тур і змагатимуться за крісло мера у чотирьох рейтингових містах регіону: у Дніпропетровську – Борис Філатов, Павлограді – Євген Тєрєхов, Нікополі – Дмитро Бичков, Дніпродзержинську – Євген Найда.

«Простий аналіз засвідчує, що наші кандидати позбавлені повноцінної боротьби проти двох політичних сил – БПП та Опозиційного блоку. І це не збіг, а цілеспрямована політика проти кандидатів нашої партії, – впевнений Олексій Корнілов. – «УКРОП» набрав майже 8% по всій Україні, пройшовши до 16-ти з 22-х міських рад. Наприклад, у Волинській міськраді ми посіли перше місце, у Дніпропетровській – друге, подолавши 18%».

Він зазначає, що під час виборчого процесу постійно фіксувалися грубі порушення українського законодавства. Сюди ж можна додати й обшуки, арешти активістів.

«Зокрема, в Павлограді намагалися позбавити городян права обирати мера у два тури. Якби ми не втрутилися у ситуацію через суди, то був би оголошений переможцем представник від Опозиційного блоку, – підкреслює юрист. – Не менш критична ситуація спостерігається й у Дніпропетровській міській комісії. Спочатку нехтував законом пан Підлєсний, потім – його наступниця Валентина Панкуліч. Була сфальсифікована конфігурація округів. Також досить дивно виглядав розподіл керівних посад у районних виборчих комісіях Дніпропетровська. Наприклад, з 24-х «крісел» по вісім отримали Опозиційний блок та БПП, три – Самопоміч, п’ять – технічні партії».

Як зауважує Олексій Корнілов, у будь-якій іншій цивілізованій країні цих порушень вистачило б, аби притягнути до відповідальності правопорушників. Та, на жаль, це не про Україну. Заяви, які подає «УКРОП», внесені до ЄРДР. Однак по них жодної реакції.

Представники ОБСЄ не приховують свого здивування, чому так відбувається і для чого це робиться? З міркувань Олексія Корнілова, таким чином влада намагається утриматися, однак їй це вдається гірше, аніж Януковичу.

«Їй доведеться відповісти за тисячі людей, які загинули на передовій, потрапивши в котли. Це страх перед відповідальністю, яка обов’язково настане. І саме він штовхає владу на злодіяння проти народу, патріотів», – переконаний юрист.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Відверто кажучи, давно втомився читати такі заголовки, як "Україні потрібен націоналізм!". "Націоналізм - саме те, що потрібно Україні". "Україні не вистачає націоналізму".Все це, звісно, прекрасно. І...
Під тиском багатотисячних протестів нам дійсно вдалося уникнути швидкої капітуляції, але загроза повзучої капітуляції, з далекосяжними для держави та нації наслідками, є цілком реальною.Зе суттєво ско...
Максим Мірошниченко

Рейтинг влади падає

Очевидно, що в найближчий час ми побачимо фрагментацію влади. Із занадто різних елементів вона складається. Ці різноманітні групи воюють одна із одною через оці телеграмні зливи та інсайди. Портнов лю...
Те, що два великих свята, Архістратига Михаїла і День гідності та свободи, Україна відзначає в один день, не випадковий збіг. Ці свята дещо схожі – і за смислом, і особистостями.Наші Герої, які...