App Store Google Play

Сучасне обладнання для транспортування новонароджених отримає Обласний центр медицини катастроф

04.11.2015 11:35
Сучасне обладнання для транспортування новонароджених отримає Обласний центр медицини катастроф

Щодня пацієнтами Обласного центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф стають зовсім крихітні немовлята. Недоношених малюків реанімаційні бригади перевозять з однієї лікарні Дніпропетровщини в іншу – туди, де можуть допомогти саме цій дитині. Комфортні для малечі температуру та вологість повітря підтримують за допомогою спеціального транспортного інкубатора. Таких приладів у медиків лише два. Цьогоріч вони отримають ще один – новий, найсучасніший кювез. Його придбали коштом обласного бюджету за майже 800 тис. грн. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

У 2015 році на Дніпропетровщині народилося 2 тис. недоношених немовлят. Понад 300 разів на рік лікарі Дніпропетровського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф перевозять таких дітей, розповів його директор Радій Шевченко.

«Практично щодня ми перевозимо недоношених дітей з невеличких лікарень області в спеціалізовані центри, де їх можуть врятувати. А приблизно раз на тиждень – навіть до Києва для проведення термінових операцій. Обладнання для цього є тільки у нашому Центрі», - зазначив він.

Техніка, про яку говорить Радій Шевченко, – це транспортний інкубатор для новонароджених. Він створює комфортне середовище: підтримує необхідну температуру тіла малюків та вологість повітря. Це життєво необхідно для таких крихіток, бо вони мають проблеми з терморегуляцією. За необхідності можна провести й штучну вентиляцію легенів. Кювез «спостерігає» за станом дитини та в разі відхилення від норми сигналізує про це лікарям.

«У нас є два транспортних інкубатори – 2003 та 2008 року випуску. Обладнання, яке ми очікуємо, більш сучасне. Це саме те, що потрібно Центру зараз», - сказав Радій Шевченко.

Це не єдина обновка Обласного центру медицини катастроф. Цьогоріч медики вже отримали нові апарат штучної вентиляції легенів та дефібрилятор. На це з обласного бюджету витратили 1,5 млн. грн.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...