App Store Google Play

На Дніпропетровщині відкриють перший в Україні «Будинок ветеранів АТО»

03.11.2015 17:00
На Дніпропетровщині відкриють перший в Україні «Будинок ветеранів АТО»

На Дніпропетровщині хочуть побудувати «Будинок ветеранів АТО». Його місцезнаходження буде у селищі Степове. Там колишні бійці зможуть не тільки збиратися та проводити засідання, але й жити.

«Наша команда довго обдумувала яка ж допомога потрібна ветеранам АТО. Це не тільки психологічна адаптація, а й соціальна, пошук роботи та інше. З березня ФОРПОСТ разом з Мгером Куюмчяном плідно співпрацює і на сьогодні ми вже маємо деякі результати», - розповіла керівник програми реабілітації учасників АТО Олена Подолян.

«Будинок ветеранів» - це пілотний проект, нічого подібного в Україні раніше не було. І займатися цим повинні самі ветерани, а фахівці - надавати такий сервіс як юридична та психологічна підтримка, соціальна підтримка, працевлаштування та послуги медиків (невропатологи, психіатри і т.д.). Всі ці професіонали будуть надавати свої послуги на безкоштовній основі.

За словами Мгера Куюмчяна, мецената проекту, керівник ГО «Рух розвитку села», за допомогою партнерів виділена будівля, яка буде базою для того, щоб ветерани там жили й організовували свою діяльність.

« У «Руху розвитку села» є ціла програма, яка передбачає підтримку бізнесу у сфері сільського господарства. Термін окупності даної програми становить близько 8 місяців. Що ми робимо: будуємо ферму, допомагаємо створити бізнес під ключ якомусь жителю сільської місцевості, вона окупається і за виручені кошти ми будуємо ферму для наступного людини, яка перебуває в черзі. Таку ж програму ми готові реалізувати для ветеранів, які житимуть і у «Будинку ветеранів» і вести там свою діяльність», - зазначив він.

Окрім того, на базі підприємства «Сігма» буде навчатися протягом року 15 осіб. Їм буде надана стипендія рівна мінімальній заробітній платі, а може і вище.

Ашер Йосеф Черкаський, боєць полку «Дніпро-1» , розповів, що життя після АТО доволі складне. Екс-бійці щоразу стикаються з байдужістю.

«Приходячи назад, у більшості немає можливості десь зустрічатися, спілкуватися. Сидіти в кафе або на вулиці - це неправильно. Люди починають відчувати образу, агресію по відношенню до суспільства, яке вони захищали і яке зараз їм нічого не дає натомість», - додав Черкаський.

Як підкреслив Дмитро Примаченко, член правління Київського Союзу ветеранів АТО, у Європі давно існують «Будинки ветеранів». І створення подібного об’єднання, це в першу чергу взаємодопомога. Організатори кажуть, що майже все готова до старту проекту. Однак більшість АТОшників бажають залишитися зі своєю проблемою на самоті.

Контакти для зв'язку: +38096 9691325 або [email protected] 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...