App Store Google Play

Оксана ТОМЧУК: «Кожен громадянин гідний правової держави»

13.10.2015 11:51
Оксана ТОМЧУК: «Кожен громадянин гідний правової держави»

Оксана Томчук - 35 років, відома у Дніпропетровську адвокат. У 2012 разом з Адрієм Денисенком та Віталієм Погосяном створила правозахисний рух на захист політв’язня Дмитра Реви. З початку Революції Гідності організовувала юридичний захист громадянських активістів у Києві та Дніпропетровську. Із 2014 – Голова Ради правозахисної групи «СІЧ», котра наразі входить до трійки найпотужніших правозахисних організацій країни.

 

«Оновлення влади – це ключ до успішного майбутнього країни, – саме так вважає правозахисниця Оксана Томчук.  – Головна проблема Дніпропетровської  області полягає в тому, що фактично місцева влада та доступ до ресурсів міста знаходяться в руках представників «папєрєдників», уявлення яких про народне благо досить своєрідне». 

 

На виборах 2015 року Оксана вирішила не бути осторонь. Вона балотується в депутати до обласної ради від партії «УКРОП» для того, щоби впровадити реальні зміни в країні, в регіоні.

 

Три роки тому життя жінки, яка ніколи не займалась активною політичною діяльністю, розділилося на «до» та «після» через арешт рідного брата Дмитра Реви, якого звинуватили у причетності до «дніпропет­ровських терактів» 27 квітня 2012 р. Перші чотири місяці судового процесу були найскладнішими. Як дос­відчений юрист, Оксана бачила, що геть усі заявлені стороною обвинувачення докази проти Дмитра сфальсифіковані слідством, однак протистояти силовій машині держави поодинці було неможливо.

 

«Тоді я і зрозуміла, що потрібно надати інформацію громаді та ЗМІ, підключати правозахисників, міжнародні організації. Доля звела мене з Андрієм Денисенком. Його дос­від громадянського опору виявився безцінним», – згадує Оксана.

 

11 березня 2014 р. прокуратура відмовилася від усіх звинувачень у справі Дмитра Реви. Але події 2013-го сприяли початку громадської активності приватного адвоката Оксани Томчук. Першим системним кроком стала участь у «Координаційному центрі правового захисту» у Києві в період Майдану. Далі – створення аналогічного центру в Дніпропетровську, захист дніпропетровських активістів після подій 26 січня під ОДА.

 

«Адвокатів, які були б тоді готовий включитися до захисту, практично не було. По-людськи їх можна зрозуміти – це було вкрай небезпечно. Саме тоді допомога несподівано прийшла від Філатова і Корбана, які надали спеціалістів і, не дивлячись на тиск силовиків, нам вдалося відстояти людей».

 

Після Революції Гідності,  Оксана Томчук  разом з  Андрієм Денисенком, Виталієм Погосяном та Дмитром Ревою зареєстрували правозахисну групу «СІЧ», благодійний фонд «СІЧ-Допомога», включившись в активну підтримку добровольцям та військовим з АТО.

 

Своїми силами активісти збирали речі, купували техніку, військовий одяг і передавали на передову.  Сьогодні фахівці групи здійснюють соціально-юридичну реабілітацію військових, які вже повернулися додому. 

 

За рік завдяки діяльності групи статус учасника АТО отрималми 2500 добровольців і військових, близько 100 визволених із полону одержали комплексну юридичну та психологічну допомогу, 56 справ про захист громадянських прав розглядаються в Європейському суді з прав людини.

 

Під час пошуку політичних соратників,Томчук без вагань обрала Нову Команду, яка йде з Борисом Філатовим. На її думку, це ті люди, які прагнуть не просто замінити гравців, а намагатимуться змінити правила гри. Адже кожен громадянин гідний правової держави, де всі рівні перед Законом та живуть за його правилами, де судові справи не стають одіозними, а вирішуються виключно за законами держави. Якщо Україна прагне стати європейською країною, на ці питання треба знайти відповіді першочергово.

 

«Я вважаю, що виключно цілковите перезавантаження діючої місцевої влади, яка сьогодні на 80 відстоків складається з уламків «Партії регіонів», може забезпечити комплексне вирішення проблем. Хочу втілення інноваційних процесів управління мегаполісом, модернізації основних життєвих систем міста, знищення бюрократії та корупційної складової», – зазначає Оксана Томчук. 

 

Кожен із нас хоче їздити хорошими дорогами, мати гідну заробітну плату та бути громадянами, які впливають на майбутнє своєї рідної землі. Нова Команда Філатова на ділі довела, що може домогтися змін у країні, адже ці люди зуміли зберегти мир та спокій на Дніпропетровщині. Тому я впевнена, що вони допоможуть місту вибудувати майбутнє».

 

 

* матеріал є політичною агітацією і розміщений на правах реклами

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...