App Store Google Play

До «Сорочиного гнізда» завітає Олег Скрипка

13.10.2015 13:19
До «Сорочиного гнізда» завітає Олег Скрипка
17 жовтня втретє відбудеться найбільш масштабна культурно-мистецька подія року Наддніпрянщини - Саксаганський ярмарок «СОРОЧЕ ГНІЗДО» 2015.

Цього року на ярмарок завітає спеціальний гість Олег Скрипка і гурт «ВВ». А також візьмуть участь гурти «ВЕРТЕП» і «АстартА та ДІЛЯ», Сашко ЛІРНИК Сашко, фольклорно-обрядовий театр «РОДОСЛАВ», вечірній танцювальний сет від DJIvanDeyanov (Болгарія), найкращі народні майстри Наддніпрянщини.

Так історично склалося, що протягом останніх 200 років в селищі Саксагань збираються ярмарки: масляні, великодні, купальські, обжинкові. Як і в багатьох інших селах України, на Саксагані збереглися свої традиції святкування, зокрема й ярмаркові традиції, що завжди супроводжуються базарями, розвагами, піснями, танцями та жартами.

Цього року Саксаганський ярмарок до Свята врожаю стане дійсно гучною подією! До участі запрошені майстри, артисти та гості з різних куточків України. Веселий ярмарок, справжні народні майстри з майстер-класами, зіркові артисти, атракціони для дітей та дорослих, безліч розіграшів з приємними призами та подарунками!

Все це відбудеться 17 жовтня, в суботу, що за Покровою, в селищі Саксагань Пятихатського району Дніпропетровської області. Урочисте й запальне відкриття ярмарку об 11:00. Гуляння триватимуть аж до опівночі!

Більше 100 майстер-класів: гончарна справа від гончарної майстерні Сергія Горбаня, ткацтво, вишивка, шиття від ґандзі, кузня від коваля Григорія Талісмана та зброярного коваля Сергія Комарова, українські народні та соціальні танці світу, бойові мистецтва, кухні народів світу, народна іграшка, петриківський розпис дитячий майданчик з конкурсами та квестами, конкурс ярмаркових музик, турнір з настільних ігор, екстремальні атракціони, козацькі забави, лучний тир, ходулісти, факіри, фокусники, дитячі аніматори та багато іншого цілий день і без упину!

Свято врожаю, якому присвячено Саксаганський ярмарок "СОРОЧЕ ГНІЗДО" 2015, бере початок з народного свята Обжинки, що є невід'ємною обрядовою складовою календарного циклу сільськогосподарських робіт. Тож тільки найкращі плоди полів та мистецтва будуть представлені на святі! Обжинки - старовинний народний звичай святкування закінчення жнив. Назва походить від слова обжинатися, тобто закінчувати жнива. Головна мета Обжинків - сприяти забезпеченню майбутнього врожаю.

«Саксагань» в перекладі з татарської «сорока». В народі кажуть: "Дві баби й сорока - то вже ярмарок!"

Тож, недарма Саксаганський ярмарок названо на честь такого ярмаркового птаха як сорока. Недаремно й на перехресті цих доріг з покон-віків збирались ярмарки! Тільки найкращі свої роботи майстри виносили на торги, щоб було чим похвалитися перед народом. А купців і глядачів-спостерігачів на ярмарку завжди було безліч. Хто ж пропустить можливість купувати найкраще, та ще й поторгуватись подовше! А як цікаво спостерігати за всима ярмарковими торгами й розвагами! Приймати участь в загальних гуляннях - долучатися до обряду, який вдячує Природі за гарні й багаті врожаї. Це обов'язок кожного! Бо "Хто як гуляє, той так і працює" , а як гуляєш слабенько, то й працював ріденько!

Історична довідка про с.Саксагань:
Село Саксагань входило до складу Кодацької паланки. У 1776-1783 роках поселення Саксагань стало офіційним центром Саксаганського повіту. Поселення Саксагань планувалось розбудувати у справжнє повітове місто. Станом на 1886 рік в селі налічувалось 4603 особи, 865 дворових господарств, існували православна церква та єврейський молитовний будинок, лікарня, 2 школи, ремісниче училище (нині - ДПТНЗ «Західно-Дніпровський центр професійно-технічної освіти»), залізнична станція, поштове відділення, аптека, арештанський будинок, 12 лавок, 3 постоялих двори, 2 горілчаних склади, відбувалось 5 ярмарків на рік й базари по неділях та п'ятницях.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...