App Store Google Play

У Дніпропетровську правоохоронці викрили злочинну схему чорних ріелторів

06.10.2015 13:53
У Дніпропетровську правоохоронці викрили злочинну схему чорних ріелторів
Протягом 2015 року слідчими відділами ГУМВС України в Дніпропетровській області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування за 16 фактам щодо незаконних дій з нерухомим майном, в яких фігурували ріелтори та агентства нерухомості (за статтями 190, 358 Кримінального кодексу України).

Покарання за вказані категорії злочинів передбачені у вигляді штрафу від 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Одним з яскравих прикладів діяльності злочинного угрупування є організований незаконний продаж квартир, що належали територіальній громаді м. Дніпропетровська. Існування злочинної схеми було викрито та припинено співробітниками дніпропетровської міліції. Так, троє осіб вступили у злочинну змову та шляхом підробки документів про володіння нерухомістю реалізовували квартири, які знаходились у комунальній власності. Таким чином було реалізовано 4 помешкання. Зараз на майно накладено арешт. У травні 2015 року діяльність злочинної групи було припинено, справу з обвинувальним актом направлено до суду.

Для застереження громадян від шахраїв необхідно навести основні приклади шахрайських схем у сфері купівлі-продажу та оренди нерухомості.

До основних «хитрощів», до яких вдаються ріелтори, щоб обдурити сумлінних покупців і продавців належать наступні механізми. По-перше, це розміщення «липових» оголошень. На сайтах або в газетах розміщуються оголошення про продаж неіснуючих квартир, які за всіма параметрами схожі з квартирами, які дійсно виставлено на продаж. Тільки от ціна «підставних» квартир в три рази нижче, ніж ціна на існуючі. За повідомленням експертів сьогодні близько 70% оголошень про продаж нерухомості - «липа». Ще кілька років тому цей показник становив 50%. Великі агентства нерухомості виділяють для таких квартир окремий номер телефону або тримають у штаті менеджера, який займається переорієнтацією потенційних покупців на «реальні» квартири.

Така уловка практикується для залучення уваги покупців і створення видимості ажіотажу на купівлю тієї чи іншої квартири, що в підсумку призводить до зниження вартості на «реальні» квартири. Наприклад, ріелтор показує продавцю «липові» оголошення, запевняючи його в тому, що точно така ж квартира, як у нього виставлена на продаж в сусідньому районі, проте її ціна нижче виставленої на 10-15 тисяч доларів. Продавець, вірячи ріелтору, знижує ціну на квартиру. Ріелтор в свою чергу швидко знаходить на неї покупця, одержуючи комісію з обох: з продавця за те, що швидко знайшов клієнта, покупця за те, що швидко знайшов квартиру. Уникнути такої ситуації можливо, якщо продавець сам буде подзвонювати схожі об'єкти, а покупець, набравшись терпіння, буде шукати «реальні» квартири.

Ще одним поширеним прийомом ріелторів є багаторазова комісія. Припустимо, продавець і покупець в основному договорі, є сторонами ще і в суміжному договорі (коли продають одну квартиру для того, щоб купити іншу). У цьому випадку ріелтор бере комісію з обох сторін за обидві угоди, тобто фактично він має чотири комісійних платежу. Беручи до уваги той факт, що з однієї угоди ріелтор отримує 3-5%, то загальний «дохід» у такому випадку становить 12-15%. Щоб уникнути подібної ситуації краще купувати квартиру на первинному ринку, так як комісію ріелтору в цьому випадку платить сам забудовник. Якщо ж квартира купується на вторинному ринку, то в договорі потрібно прописувати конкретну суму винагороди ріелтора.

Досить поширеним явищем сьогодні є підставні покупці. До продавця разом з ріелтором приходять потенційні покупці, які дивляться квартиру і прицінюються, а потім безслідно зникають. Ріелтор пояснює це тим, що ціна на квартиру занадто висока і її потрібно знижувати. Також ріелтор може запропонувати продавцю підписати з ним ексклюзивний договір на роботу з покупцями. У разі підписання такого договору у продавця виявляються зв'язані руки. Виходячи з цього, не за яких обставин не варто підписувати такий договір.

Іноді трапляється так, що брокер, який працює від імені відомогоріелтерського агента, насправді виявляється звичайним самозванцем. У нього в наявності є візитка цього агентства і бланк договору, в якому прописано, що в разі виникнення будь-яких проблем з продажем квартири,ріелтерська фірма відповідальності не несе. Договір з продавцем (покупцем) у такому випадку в основному підписується вдома, в машині або зовсім на вулиці. Щоб уникнути подібного обману договір потрібно підписувати зріелторським агентством, а не з ріелтором. І робити це потрібно в офісі.

Бувають випадки, коли ріелтор пропонує взяти на себе всі «турботи» пов'язані з підготовкою необхідних документів при продажу квартири. В результаті такої «допомоги» квартира може виявитися закладеної, зданої в оренду або просто проданої. Тому краще, якщо підготовкою документів продавець буде займатися самостійно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...