App Store Google Play

Приватна фірма з РФ загрожує національній безпеці?

10.09.2015 16:02
Приватна фірма з РФ загрожує національній безпеці?
10 вересня представниками Антикорупційної правозахисної Ради під час прес-конференції громадськості були представлені факти спроб компаній, зареєстрованих на території держави-агресора.

Зокрема, в штаб Антикорупційної правозахисної Ради надійшла інформація щодо спроб впровадження на ринок технологій Дніпропетровська і області великої російської компанії, діяльність якої може бути спрямована на шпіонаж шляхом розміщення засобів відеоспостереження на території України, в тому числі в державних, адміністративних, режимних будівлях і подальшу передачу інформації до ФСБ РФ.

Справа в тому, що зараз виконком Дніпропетровської міської ради готує проведення тендеру на постачання відео обладнання та обслуговування пристроїв відеоспостереження, що мають встановити в мегаполісі в рамках програми «Безпечне місто». Згідно договору, виконавець робіт матиме повний доступ до серверів, де зберігатиметься інформація державного значення.
Серед компанії, що подали заявку на участь у тендері, значаться ТОВ «Акксон Софт» і ТОВ «НВП Цифрові технології».
ТОВ «Акксон Софт» зареєстрована у Києві, однак ще в травні 2015р. засновником компанії значився громадянин РФ Мурзін О.В.

Згідно інформації на сайті підприємства, ТОВ діє на території України з 2012р., а вже через 6-8 міс. «Акксон Софт» було встановлено численні високоточні засоби відеоспостереження в багатьох містах України, зокрема 800 відеокамер у Донецьку, 105 камер у Києві, а також Алушті, Бердянську, Запоріжжі і т.д., також у адміністративних режимних будівлях - Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ, Управління державної охорони України, на об'єктах енергетичної та транспортної інфраструктури України (Южно-Української АЕС, Придніпровської залізниці, залізничних вокзалах Донецька, Слов'янська, морських портах Маріуполя, Бердянська, Южного, Ільїчивська, аеропорту «Бориспіль»).

ТОВ «Акксон Софт» фактично є дочірньою структурою компанії ITV Axxon, що входить до ТОВ «Ай Ті Ві групп» (центральний офіс знаходиться в м.Москва), що займається розміщенням і обслуговуванням комплексної автоматизованої системи «Безпечне місто», які не можуть працювати без погодження з ФСБ РФ. Такі системи наразі впроваджені в Москві, Санкт-Петербурзі, Єкатеринбурзі, в тому числі і в метрополітенах, на об'єктах Октябрьської залізниці.

Інший учасник тендеру - ТОВ «НВП Цифрові технології». Згідно того ж таки сайту компанії «Акксон Софт», НВП є її дніпропетровським партнером. Тобто одна й та ж структура намагається створити неконкурентні умови з метою забезпечити перемогу одній зі своїх «дочок».

«Вся вищеозначена інформація є у вільному доступі в інтернет-мережі, тобто кожен громадянин має можливість ознайомитись. Учасники тендеру навіть не намагаються приховувати своє «коріння». Ми не хочемо думати, що спеціалісти, які мають займатися безпекою держави, навмисне пропустили інформацію про діяльність даної компанії на території України», - підкреслює Олександр Снісарь, голова Антикорупційної правозахисної Ради.

«4 вересня я був на прийомі у директора Департаменту взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної та оборонної роботи і з питань надзвичайних ситуацій Дніпропетровської міської ради Олександра Свіренка. Він отримав всю інформацію щодо зазначених компаній і прийняв її в роботу. Але, на жаль, зворотного зв'язку з міськвиконкому ми на протязі тижня не отримали. Також весь пакет документів передано до СБУ», - зазначив Ярослав Мельник, керівник Антитерористичного штабу при АПР, екс-керівник відділу УВБ ГУБОП МВС України в Дніпропетровській області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...
Максим Мірошниченко

Як почнеться розвал росії?

Поразку на полі бою путінський режим не переживе. Може в конвульсіях буде оголошення мобілізації, але вона провалиться і режим розсипеться сам собою. Повернення Україні Донбасу і особливо Криму відкри...