App Store Google Play

У Дніпропетровську відкрито Центр для дітей-аутистів

08.09.2015 13:51
У Дніпропетровську відкрито Центр для дітей-аутистів
8 вересня у Дніпропетровську відкрито 2 відділення Центру соціальної адаптації дітей з аутизмом. Воно знаходиться за адресою пр.Гагаріна, 169.

«Ідея і мета Центру - розвиток та соціальна адаптація дітей, хворих на аутизм», - розповідає керівник Лідія Фролова. - «Держава допомогла нам приміщенням. Звісно ж за формальною логікою, держава мала не нам допомагати, а повністю виконувати функції з підтримки таких дітей. Але по совісті, навіть за те, що нам надали приміщення, - ми дуже вдячні. Потім меценати нам допомогли зібрати кошти на ремонт і знайти будівельників, які всі капітальні роботи виконали всього лише за 100 тис. грн. Ви ж розумієте, що в нинішній ситуації це майже безкоштовно».

Ідейний натхненник і керівник проекту - архітектор бюро «Арколон-5» Андрій Протасеня, тож вимоги до підрядників та якості робіт були найвищими. Також Андрій допомагає із залученням коштів, вирішенням інших побутових питань.

«На жаль, ми маємо займатись проблемою дітей з особливими потребами, - небайдужі громадяни. Держава не створює цільових програм з однієї банальної причини - немає статистики. Тобто на всю область у нас зафіксовано лише 280 випадків хвороби. З такими показниками вважається, що «немає статистики - немає проблеми». Але насправді проблема дуже велика, і кількість захворювань в рази більша. Причина в тому, що батьки відмовляються визнавати наявність ознак хвороби у своєї дитини. Вони всіляко ховаються за відмовками, уникають зустрічі зі спеціалістами. Отже, до держави в цьому випадку питань нема», - продовжує Л.Фролова.

Центр існує за рахунок внесків та пожертви меценатів. Цього фінансування недостатньо для повноцінного функціонування Центру. Наприклад, дітей можливо залишити лише до 15-ї години і не кожного дня. Загалом в обох відділеннях Центру реабілітується близько 50 дітей, а працює 15 спеціалістів. На кожного вихователя не може бути більше 2-3 підопічних одночасно. Для кожної дитини тут розроблюють виключно індивідуальну програму соціальної адаптації - адже і особливості розвитку і потреб у кожного з них індивідуальні.

Ми помітили, що серед вихованців - самі лише хлопчики.
«Так, це саме хвороба, яка переважно зустрічається у хлопців. За весь час у нас спостерігалось лише 4 дівчинки. Ось такі особливості, на жаль», - підтвердила психолог-терапіст Ольга.

Нагадуємо, що наступного року у Дніпропетровську також заплановане відкриття першого в Україні соціального селища для дітей зі спектром аутизму.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...