App Store Google Play

Підведено перші підсумки петриківського фестивалю

07.09.2015 11:18
Підведено перші підсумки петриківського фестивалю
5 вересня у Петриківці відбувся черговий фестиваль народного прикладного мистецтва «Петриківський дивоцвіт». Як ми повідомляли раніше, майстри вийшли на свято попри безглузді і недоречні «розпорядження» обласної Ради.

«Чиновників не було. Пафосу не було. Цілий день лунали українські пісні. Наші гості з Києва були приємно вражені - вони не очікували, що, за їх словами, на сході країни є настільки патріотичне село. Це було тихе, наче сімейне, дуже тепле свято. І ви знаєте, ми помітили, що цього року, коли до нас не приїхали високі чини, то й сміття по селищу майже нема», - ділиться враженнями одна з організаторів Галина Назаренко.

Фестиваль «Петриківський дивоцвіт» проходить з 2007р., але в цьому році - це вже не просто фестиваль, а сучасний арт-проект.

«Це наш третій проект з популяризації українського прикладного мистецтва, в тому числі і за кордоном. Рік тому ми презентували акцію «Петриківка - душа України». Розпочали з Грузії. Там відбувалися виставки у Тбілісі та Батумі. Але це були не просто виставки, - ми проводили багато перфоменсів, майстер-класів. Головна наша мета - продемонструвати, що українці - миролюбива нація. Ми пропагуємо мир через мистецтво. Тому в Тбілісі у нас була інсталяція «100 пташок», розмальована у стилі петриківського розпису, що символізувала Небесну сотню. Також під час виставки ми розписували маленьких пташечок і дарували їх перехожим. Потім цей проект відвідав Чернігів, Київ, Суми. І вже в травні ми презентували Україну в Італії», - розповідає пані Галина.

Також цим проектом зацікавились меценати з Сполучених Штатів, і зараз один з активістів Юрій Міщенко всіляко підтримує наш проект.

Наступний захід петриківських митців - «Петриківка просто неба», виставка робіт майстрів у Жулянах. Під час виставки також відбувалися цікаві активності, зокрема демонстрація колекції одягу «Барокова Петриківка» та розпис лав, в якому взяли участь дипломати Грузії, Японії та Мексики.

«І ось під час цьогорічного фестивалю ми започаткували третій наш арт-проект «Петриківський рушник». Його презентація відбудеться найближчими місяцями в Києві, а поки що ми вдосконалюємо концепцію і працюємо над наповненням», - зазначила Г.Назаренко.

Також в Петриківці створено Асоціацію майстрів народного мистецтва, що має на меті популяризувати петриківський розпис і в Україні, і за кордоном. Ідея створення асоціації належить місцевому фермеру Івану Ярмолюку, який, зважаючи на відсутність підтримки петриківського мистецтва з боку держави, вкладає власні ресурси у розвиток рідного села і його надбання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...