App Store Google Play

Студентам ДНУ заборонили брати участь у масових заходах

05.09.2015 17:07
Студентам ДНУ заборонили брати участь у масових заходах

Як повідомлялося раніше, третього вересня у Малій залі Палацу студентів ДНУ ім. Гончара була запланована зустріч зацікавленої молоді з лідером «Опозиційного блоку» Олександром Вілкулом.  Крім того, наступного дня спілкування з студентами мав продовжити Загід Краснов, а через тиждень - Борис Філатов. Та керівництво ДНУ розмістило на своєму офіційному сайті наступне звернення з забороною участі студентів у політичних акціях:

Шановна громадо!

В Україні розпочинаються чергові вибори в органи місцевого самоврядування, призначені на 25 жовтня 2015 року. Це, без перебільшення, головна суспільно-політична подія нинішнього року, в ході якої очікується повне перезавантаження місцевої влади за рахунок тисяч нових імен, справжніх патріотів, не байдужих до розв'язання багатьох проблем нашого сьогодення на регіональному рівні. І вже зараз відчувається неабиякий сплеск активності різних політичних сил, що супроводжується подекуди застосуванням брудних технологій, надмірним нагнітанням емоцій, політичного протистояння, а то й провокаціями з боку окремих учасників виборчої кампанії, в тому числі у Дніпропетровську. Зокрема, подібні прояви мали місце під час планового проведення засідання дискусійного політологічного клубу університету 3 вересня 2015 р. у Палаці студентів.

У зв'язку з цим Вчена рада заявляє, що викладачі, студенти та співробітники університету, підтримуючи демократичні перетворення в Україні, курс і практичні кроки Президента, Верховної ради щодо децентралізації та розширення прав місцевих громад, встановлення миру в Україні, в той же час рішуче висловлюються проти політичної нетерпимості, радикалізму, спроб політизації навчально-виховного процесу в системі освіти. Звертаємося до всіх членів нашого багатотисячного колективу з проханням неухильно дотримуватися вимог Конституції, Закону України «Про вищу освіту», виборчого законодавства та інших нормативних актів щодо деполітизації повсякденного життя в освітніх установах, недопущення залучення студентів до участі в політичних акціях та масових заходах під час навчання.

Вчена рада вважає за доцільне оголосити на період виборчих перегонів мораторій на проведення будь-яких масових заходів в університеті. Закликаємо викладачів та співробітників, які завжди відрізнялися активною громадянською позицією, висловлювати свої політичні погляди та уподобання в ЗМІ, інших публічних місцях у вільний від виконання службових обов'язків час, за межами навчального закладу, від власного імені.

Ми глибоко переконані, що наші студенти, аспіранти, докторанти та працівники й цього разу продемонструють високу політичну зрілість і толерантність, виважену і коректну поведінку, зроблять чесний, відповідальний вибір на користь найдостойніших представників регіональної громади в органах влади.

Демократія кажете? Одразу постає питання: чому студентам-політологам була дозволена зустріч з нардепом? Відповідь: задля передвиборчої агітації Опоблоку. Не дивлячись на те, що пан Вілкул злякався питань студентів та через "дзвінок із Києва", не з'явився на зустріч, вона все ж таки відбулася. 

Як би там не було, ані пані Марія з пані Світланою, які прийшли замість народного обранця та розповідали про щасливе життя Дніпропетровщини під час президенства Януковича та губернаторства Вілкула, ані близько 30 тітушок, що контролювали вхід до Палацу студентів у очікуванні появи свого ватажка, не постраждали. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...