App Store Google Play

«Петриківський дивоцвіт» проходить попри «загрозу терактів»

05.09.2015 11:01
«Петриківський дивоцвіт» проходить попри «загрозу терактів»
Сьогодні, 5 вересня, у Петриківці, незважаючи на обставини, відбувається щорічний фестиваль народного мистецтва «Петриківській дивоцвіт».

Напередодні Дніпропетровською обласною радою було видано розпорядження щодо відміни проведення фестивалю. Офіційна причина - «в зв'язку з загрозою терористичних актів».

Ситуацію навколо події прокоментувала Галина Назаренко, віце-президент Асоціації народних майстрів, член Народної спілки художників України, член Асоціації французьких художників м.Морестен.

«Так, сьогодні фестиваль відбувається. Майстри дуже обурені. Ми вважаємо, що підстав для такого рішення не було. На жаль, ми змушені були повідомити учасникам з інших регіонів, що є таке розпорядження. Але петриківці вийшли на свято. Тому що для нас це - справді свято, на відміну від політиків, які на нас лише піаряться. Ми чудово розуміємо, що й цього разу наше свято певні кола хотіли використати як майданчик для піару, але після подій, що сталися в дніпропетровській школі №148 і в інших місцях, де з'являлися Вілкули, і в Петриківці міг би бути такий результат. Тобто фестиваль був би ще одним місцем анти-піару під назвою «Ганьба!» Підстави очікувати цього є і в команді Вілкула-Удода, та й мешканці і майстри не приховують своїх настроїв», - розповіла Г.Назаренко.

«Політики не розуміють - вони тимчасові, а петриківське мистецтво вічне. І лише тоді, коли вони це зрозуміють, - будуть бажаними гостями на подібних святах», - підкреслила Галина.

Вона багато подорожує світом з метою популяризації українського прикладного мистецтва.
«В Штатах мені сказали: «Головні в вашій країні зараз - це воїни і майстри. Воїни захищають, майстри представляють у світі». І я повністю поділяю цю думку», - поділилася своїми враженнями спікер заходу.

Г.Назаренко повідомила, що у відповідь на рішення ДОР майстри написали відкритого листа на адресу голови ради Є.Удода. Також готуються наступні звернення і повідомлення з метою захистити національне надбання від шахраїв. Слідкуйте за нашими публікаціями.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...