App Store Google Play

Поліомієліт в Україні: наскільки захищені дніпропетровські діти

03.09.2015 12:06
Поліомієліт в Україні: наскільки захищені дніпропетровські діти

На Дніпропетровщині близько 60% дітей не мають щеплень від поліомієліту.Для них вірус є особливо небезпечним: після перенесення хвороби можна назавжди залишитися інвалідом. Курсує захворювання з Нігерії, Афганістану та Пакістану.

Останній випадок поліомієліту у регіоні зафіксували у 1993 році. Однак за літо 2015 року у Закарпатській області двоє дітей віком від 4 до 10 рокі постраждали від цього вірусу.

«Єдиним способом захисту людей від хвороби є вакцинація, - повідомляє Андрій Кондратьєв, начальник Головного управління Держсанепідслужби України у Дніпропетровській області, - На сьогодні ми маємо покоління, народжених у 2000-их, яке не має щеплень від поліомієліту. Причиною тому став інформаційний бум у ЗМІ через смерть дітей після вакцинації і батьки просто відмовлялися робити цю процедуру. Зараз ситуація інша: батьки хочуть зробити щеплення, однак у країні немає медикаментів».

Раніше Міністерство охорони здоров'я займалося «поширенням» вакцин. Зазначають: закупка потрібних препаратів зараз знаходиться на кінцевій стадії, однак як швидко вони потраплять до лікарень невідомо.

Через те, що вакцина «жива» і потрібно створити певні умови для її зберігання, аптеки її не продають.

Щеплення проти цієї інфекційної хвороби потрібно робити у такі періоди життя: 2,4,6,18 місяців, 6 та 14 років. У регіоні потрібних препаратів лише 20-30%. Поліомієліт розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період 7-14 днів. Симптомами: параліч, ураження нервової системи та спинного мозку, що може стати причиною смерті людини.

Андрій Кондратьєв звертається до дошкільних та шкільних навчальних закладів з проханням надати батькам необхідну інформацію про дану хвороби та розповісти щодо збереження здоров'я їх дитини за допомогою вакцинації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...