App Store Google Play

Норми висвітлення виборів у ЗМІ обговорили під час круглого столу

03.09.2015 16:06
Норми висвітлення виборів у ЗМІ обговорили під час круглого столу
3 вересня у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбувся «круглий стіл» на тему: «Діяльність ЗМІ під час виборів. Як висвітлювати виборчий процес і не порушувати закон?».

У заході взяли участь голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України Олексій Ковальчук, член ревізійної комісії Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, адвокат Сергій Воронський, виконавчий директор Дніпропетровського обласного відділення ВГО «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв, регіональний представник Інституту масової інформації, журналіст Зоя Красовська, а також представники ЗМІ.

Під час зустрічі обговорювалися питання етичних засад журналістської діяльності в рамках виборчих перегонів, медійні аспекти виборчого законодавства, професійні права журналістів та документи, які підтверджують їхній правовий статус, правила оприлюднення інформації, передвиборна агітація, політична реклама та їх відмежування від інформаційного забезпечення виборів.

«Я закликаю вас чітко розділяти замовні матеріали, чи рекламну інформацію від дійсно соціально значущих питань», - відзначив у своїй промові Олексій Ковальчук.
«Під час виборчої кампанії буде працювати «гаряча» лінія на підтримку журналістів. Таким чином ми теж намагаємось вам допомогти подавати об'єктивну та виважену інформацію. Ми працюємо над тим, щоб домогтися законодавчо забезпеченого мораторію на перевірки діяльності ЗМІ з боку контролюючих органів - для запобігання утискам саме на період виборчого процесу», - повідомив О.Ковальчук.

З іншого боку, він підкреслив, що адміністративний тиск на медіа все рівно буде відбуватись, особливо це стосується комунальних ЗМІ та районних газет, адже їх засновниками є ради різних рівнів. І вже зараз з головними редакторами деяких видань проводяться «задушевні» розмови щодо підтримки того чи іншого кандидата.

Олексій Ковальчук нагадав про «Закон про роздержавлення преси», який був прийнятий в першому читанні в травні 2014р., але надалі «провалений» саме через підготовку до парламентських виборів. Цим законом передбачалась ліквідація будь-яких державних ЗМІ, а, отже, унеможливлювався вплив на частину виборців, які мають доступ лише до певного рівня джерел. Насамперед це стосується мешканців сільської місцевості та людей похилого віку.

Також голова правління ДОО НСЖУ нагадав, що професія журналіста небезпечна, але «жодна інформація не варта здоров'я або навіть людського життя».
С.Воронський звернув увагу присутніх на розділи 7 та 8 Закону про вибори місцевих депутатів, де юридично регламентовані норми висвітлення виборчого процесу через ЗМІ, а також вимоги до політичної реклами.

«Я спостерігаю з боку те, що ви робите, і це, на жаль, іноді дуже погано виглядає», - звернувся до журналістів представник КВУ Станіслав Жолудєв. На його думку, коли б журналісти не розглядали вибори як можливість заробити, то й результати виборів в нас були б більш якісні.

Присутні також звернули увагу, що ніякими нормами в Україні не регламентовано такі явища, як посвідчення журналіста, політична реклама на біл-бордах та інтернет-ЗМІ.
Додатково було повідомлено, що очікується прийнятті законопроекту 2474-а, і якщо він буде прийнятий у вересні, то у норми висвітлення виборчих перегонів можуть бути внесені корективи.

Також очікується розгляд законопроекту про прозорість медіа-власності. В разі прийняття такого закону країна отримала б можливість більш прозорих взаємовідносин між усіма учасниками процесу.

«На жаль, ми констатуємо втрату довіри до ЗМІ з боку населення, і це дуже поганий факт, бо інших об'єктів довіри в нас майже не залишається», - зазначила у своєму виступі Зоя Красовська.

Вона повідомила, що під час наступних виборів Інститут масової інформації буде приділяти увагу вивченню двох основних тенденцій - «джинсі» та тиску на журналістів у регіоні. «Але якось так відбувається, що на утиски жаліються саме ті журналісти, які більше інших зловживають замовними матеріалами».

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...