App Store Google Play

Литовського військового нагородили медаллю за допомогу Україні

03.09.2015 10:42
Литовського військового нагородили медаллю за допомогу Україні
Українська православна церква Київського патріархату нагородила литовського військового Рамунаса Серпатаускаса медаллю «За жертовність і любов до України».

Кожен воїн АТО, що побував на реабілітації в Литві, знає, хто такий Рамунас Серпатаускас. Військовий, який добровільно і безкорисливо допомагає нашим бійцям.

«Офіційна програма реабілітації в центрі - процедури і масажі. Але Рамунас зустрічає всіх українських вояків, які прилітають в Литву, возить їх по країні, показує історичні місця, знайомить з національною кухнею. Відвідування аквапарку Друскінінкай - одного з найбільших у Литві - стало вже традицією. Як і зустрічі з військовими НАТО. І все завдяки Рамунасу», - розповів Віталій Литвин, радник керівника Дніпропетровської облдержадміністрації, яка разом з литовською стороною ініціювала програму реабілітації учасників АТО за кордоном.

«Рамунас показав нам країну, - розповів Володимир Карпенко з двадцять п'ятої повітряно-десантної бригади. - Показав Друскінінкай, звозив в Каунас, у військовий музей, музей чортів і Будинок офіцерів. Були в Тракайському замку, їздили в Вільнюс, в Палац правителів». Володимир каже, насичена програма допомагає відволіктися від війни, відпочити духом.

Сам Рамунас не приховує - допомозі українським бійцям присвячує весь вільний час і витрачає власні кошти: «Я сам військовий і знаю, що позбутися війни в душі не просто, - пояснює він. - Тому роблю все, щоб допомогти хлопцям з АТО. Українці - мої брати, у нас одна історія. Тому завжди буду вам допомагати».

Керівництво області планує запросити Рамунаса в гості на Дніпропетровщину: «Зараз вирішуємо це питання разом з Почесним консульством Литви. Рамунас показав нам привітність литовського народу. Ми хочемо відповісти тим же», - зауважив Віталій Литвин.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...