App Store Google Play

СБУ прийшла з обшуком до дніпропетровського офіс Luxoft

01.09.2015 13:47
СБУ прийшла з обшуком до дніпропетровського офіс Luxoft

З настанням осені силовики відкрили сезон обшуків в IT-компаніях. Сьогодні співробітники СБУ прийшли в офіс відомої аутсорсінгової компанії Luxoft в Дніпропетровську.

Офіційних коментарів немає, але судячи з повідомлень в Twitter, оточений шостий поверх, на якому розташований офіс, а частина співробітників працює у зв'язку з цим на дому. Охорона заблокована, а телефон та інтернет відключені.

Допоки неясно, у зв'язку з чим проводяться слідчі дії. Висловлюються версії, що обшук проводиться у справі, пов'язаній з тероризмом. Як стало відомо AIN.UA, тих співробітників, які перебували в офісі, зібрали в приміщенні їдальні та мітинг-румі і вимагають від них доступ до серверів і роутерів.
Силовики також намагалися вилучати у співробітників техніку.

У компанії поки ніяк не коментують ситуацію, але пообіцяли надати офіційну позицію приблизно за годину. 


У розпорядженні AIN.UA також опинився лист з розсилки іншого розробника співробітникам, де йдеться про можливість подібних слідчих дій для IT-компаній: Dear all, I assume many of you heard about SBU visiting Maximizer last Friday. Reason - non-licensed SW claim from an external company.
We have an internal information that such visit is about to take place to Dnepr office of one of big 5 IT outsourcers TODAY and that it might be not the last visit to IT companies, but rather a start of such visits.

Тут, як бачимо, йдеться і про візит СБУ в Maxymiser, але в самій компанії заявили, що ці дані не відповідають дійсності.
 
Станом на 13:20 всіх співробітників відпустили, а співробітники СБУ, намагаючись отримати доступ до серверів, виломали двері серверної ломом.

Luxoft - одна з найбільших аутсорсингових компаній України. За даними на кінець серпня, вона знаходиться на третьому місці в рейтингу найбільших розробників.
У травні минулого року компанія оголосила про те, що вивезе близько 500 програмістів з України та Росії в Болгарію, Польщу і Румунію через політичні ризики.

Нагадаємо, останньою з подібних справ стали обшуки, які податкова і прокуратура проводили в харківському офісі ігрової компанії Plarium. А однією з найгучніших схожих подій був обшук в доменному реєстраторі NIC.ua - навесні співробітники СБУ вилучили сервери компанії з дата-центрів «Датагруп» і «НетАссіст» у справі про сепаратистські сайти, заодно і «поклали» тисячі інших сайтів уанету, включаючи більш ніж патріотичні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...