App Store Google Play

В Дніпропетровській ОДА підвели підсумки роботи волонтерського форуму

31.08.2015 15:05
В Дніпропетровській ОДА підвели підсумки роботи волонтерського форуму

31 серпня в Дніпропетровській ОДА підвели підсумки першого Всеукраїнського форуму волонтерів «ГромадаFest». В прес-конференції взяли участь радник голови ОДА Ольга Горб, організатори Всеукраїнського форуму волонтерів «ГромадаFest» Наталія Зарецька («Товариство Ветеранів АТО»), Наталія Макуха (Голова Правління БО БФ «МАК»).

В форумі за 5 днів роботи (26-30 серпня) взяли участь 203 компанії-виробника, підписано більше 60 контрактів, відбулося більше 100 інтерактивних презентацій. Загалом учасники були не лише з Дніпропетровської області, а також з Одеси, Запоріжжя, Тернополя. Окрім того, в роботі форуму взяли участь представники ОБРЄ з захисту прав людини, Всесвітньої організації охорони здоров'я, чеські, німецькі та литовські делегації.

Особливо організатори підкреслили, що на форум також завітали військовослужбовці, які проходять службу в зоні АТО.

В роботі круглих столів взяли участь 79 активних доповідачів, а також долучалися спікери через пряме інтернет-включення системою skype.

«Проведення форуму саме в такому форматі було підтримано головою ОДА Валентином Різниченком. Головне завдання ми вбачали у напрацюванні проектів з кожного актуального питання, вирішенням яких займаються волонтери».

Кожен робочий день форуму був присвячений обговоренню окремого напрямку діяльності волонтерського руху. Нагадаємо, що це були реабілітація учасників АТО, донорство крові, залучення інвестицій і грантів у волонтерські проекти, в тому числі обговорювали більш активну участь підприємців у системі електронних торгів ProZorro, а також всебічно розгланули проблеми вимушених переселенців.

«З кожного напрямку роботи вже вироблено проект резолюцій, на протязі тижня ми залучаємо всіх учасників процесу до кінцевого обговорення, і маємо надію на наступному тижні ці проекти презентувати. В них уже має бути зазначений строк реалізації», - повідомила Ольга Горб.

Також прийнято рішення щодо створення загальної громадської ради волонтерів та ОДА, що буде працювати за системою коворкінгу. По-перше, це стосується тих сфер діяльності, де волонтерська допомога тісно переплітається з професійною діяльністю, а саме - юристів, психологів, медичних працівників.

Іншим важливим результатом роботи форуму стало створення реабілітаційного центру для учасників АТО. Це стало можливим також завдяки залученню до роботи волонтерів. Центр буде працювати на базі Дніпропетровського обласного військового госпіталю і матиме 50 койко-місць.

Особливу увагу учасники приділили питанням донорства крові. В обговоренні взяли участь спеціалісти-медики на чолі з головним лікарем Дніпропетровської обласної станції переливання крові. В результаті було прийняте рішення про створення єдиного реєстру донорів України, а також єдиного центрального координаційного центру. На круглому столі підняли питання щодо використання законодавчо закріплених 20 відсотків рекламного простору на соціальну рекламу з метою популяризації донорства серед населення и особливо серед молоді. Робота з питань донорства буде надалі обговорюватись в рамках окремого круглого столу.

Ще один важливий результат форуму - врегулювання питань щодо юридичних аспектів діяльності волонтерів.

«В цій площині ми готові до співробітництва. Представники волонтерських об'єднань можуть подавати свої пропозиції до ОДА. Ми зі свого боку будемо надати опрацьовані проекти у вигляді законодавчих ініціатив до Президента та Кабінету Міністрів», - зазначила Ольга Горб.

Всі напрацьовані в рамках форуму проекти матимуть, по-перше, адміністративну підтримку на всіх рівнях від представників ОДА. Що стосується фінансування, то це можливо за рахунок різних джерел - в залежності від рівня завдань і цілей.

Організатори форуму підкреслили важливість залучення до загальної роботи всіх учасників діалогу. Особливістю цього форуму стало те, що волонтери не лише самі виконують певне коло завдань, а й, нарешті, повертають ці функції державі і органам місцевого самоврядування, контролюють виконання владою своїх безпосередніх обов'язків.

В контексті цього цікавим став факт, що демобілізовані бійці об'єднуються в громади і мають намір створити свого роду невеличкі «містечка» за рахунок земельних наділів, що їм держава надає за законом. В цьому їм вже сприяють архітектори міста.

Для прикладу було приведено, що в Харкові вже працюють так звані «Будинки бійця», створені самими військовослужбовцями, де можна отримати моральну підтримку, консультації з різних соціальних, юридичних, побутових питань, відпочити і т.ін.

«За час проведення форуму нашими учасниками і гостями було сплетено 228 кв. м маскувальної сітки, до чого долучилися 430 людей, в тому числі 177 дітлахів», - повідомила цікавий факт Наталя Зарецька.

«Загалом, форум пройшов конструктивно і його результати більш ніж вражаючі. Тому працюємо над новими завданнями і очікуємо на 2-й Всеукраїнський форум волонтерів», - підвела підсумок Ольга Горб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...