App Store Google Play

У Дніпропетровську будуть навчати управдомів

31.08.2015 16:41
У Дніпропетровську будуть навчати управдомів

1 вересня у Центральній обласній бібліотеці стартують майстер-класи від управління ЖКГ та правозахисників міста. Як зазначив Антон Деньгуб, ініціатор циклу правоосвітніх лекцій «Як приручити Закон», бажаючих прийняти участь у заході назбиралося близько 150 осіб.

В Україні вступив у силу закон, який зобов'язує усіх громадян до 1 липня 2016 року визначитися з формою обслуговування свого житлового будинку. Є декілька варіантів вирішення цього питання: створення ОСМД (Об'єднання Співвласників Багатоквартирних Будинків-ред.), обрання управдомів або керуючої компанії. Якщо містяни цю проблему не зможуть вирішити самостійно, 8 районів стануть 8 лотами і буде оголошено конкурс для компаній.
  
Договір з компанією-виконавицею функцій ЖЕКів укладається лише на один рік. Тому бажаючих окрім старих та перевірених компаній на сьогодні немає.

«Я вважаю, що найправильнішою та найефективнішою кроком буде створення ОСМД. Це дуже важка процедура, однак ми готові надати юридичну та консультативну допомогу, навіть психологічну у вигляді виїзду для проведення зборів з мешканцями будинків. У кожному об'єднанні тарифи на площу житла будуть встановлювати безпосередньо його мешканці,» - зазначив Михайло Лисенко, начальник управління житлового господарства міської ради.

Основне фінансування на ремонт у районах міста буде надходити від міської ради. Як додав Лисенко, люди побоюються змін, тому відносяться до нововведення досить скептично.

За словами Ірини Петрової, начальника відділу реформування ЖКХ, на сьогодні зареєстровано 338 співволодінь. «Ми проводимо багато консультацій, люди звертаються з проханнями розповісти як розпочати процес переходу до ОСМД та інше. Більшість містян, які цим зацікавилися, вже розуміють що їх очікує попереду. Найчастіше задають питання: чи зможе домоволодіння вкластися у ті ж самі тарифи та як працювати з боржниками,» - розповіла вона.
Однак треба пам'ятати: чим більша кількість учасників в ОСМД, тим нижча буде собівартість.

На майстер-класі слухачів навчатимуть як придбати нерухомість без "лохотрону", як відкрити власний бізнес та інше. Заключною крапкою стане випуск групи управдомів. На сьогодні вже 90 осіб готові виконувати обов'язки на цій посаді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...