App Store Google Play

Представники громадськості перевірили підготовку до опалювального сезону

31.08.2015 16:23
Представники громадськості перевірили підготовку до опалювального сезону
31 серпня громадські активісти з ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Роман Луценко та Ігор Кабанюк представили результати перевірки об'єктів області до опалювального сезону та свої пропозиції щодо підвищення ефективності систем опалення.

«В українське законодавство внесені зміни в частині опалення. Зокрема, це стосується такої наболілої для нас теми, як відключення споживачів в опалювальний сезон. З нормою цього закону тепер держава та організації можуть відключати тепло споживачам в період опалювального сезону. Нещодавно заступник губернатора Олег Кужман в ОДА збирав очільників регіону і мерів міст з вимогою погасити заборгованості. Дніпропетровщина є лідером по заборгованості перед «Нафтогазом». За весь період незалежності наша область накопичила 3 млрд 348 млн гривень боргу. З них найбільшими боржниками є Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ. Загальна заборгованість цих міст становить більше 80% від названої суми. Згідно з даними Держкомстату, 80% населення оплачують комунальні платежі», - повідомив Роман Луценко.

«Члени нашої організації увійшли до групи з моніторингу підготовки до опалювального сезону при ОДА. Ми виїжджали за місяць всього один раз в Криничанський район. Напевно, представники ОДА вважають його зразково-показовим. Нам показали котельню медустанови, також ми побачили, що в одній зі шкіл встановлений альтернативний котел, який дозволяє економити до 30%. Його встановили бізнесмени. Наприклад, у Черкасах і Рівному аналогічні комісії, грубо кажучи, просто не вилазять з автомобілів, присвячують перевіркам весь свій час і, напевно, можна сказати, що ці міста будуть більш підготовленими до опалювального сезону, ніж ми», - продовжує Роман.

Після попередньої прес-конференції до ГО почали звертатися люди. По одному з таких звернень представники «Майдан Січеслав-Дніпро» виїхали в мікрорайон Баржомі, вулиця Мольєра. Люди скаржилися на те, що у них щороку опалювальний сезон починається з того, що затоплює котельні. Через тиждень після його початку теплотрасу прориває і половину опалювального сезону йде ремонт. Таке враження, що ніяких органів влади в цьому районі немає. Підрядником робіт за цією адресою є «Жилсервіс №5». Півроку тому приходила комісія, були складені акти і, відповідно до них, там були поміняні труби. Всі інженерні та електричні мережі в цьому гуртожитку в порядку, їх не так давно замінили.

Також, за даними міськради, з бюджету було виділено 5,5 млн грн на утеплення теплотрас.
«Куди поділися ці гроші, невідомо. У нас є дані, що в Самарському районі і на пр. Ілліча люди самі купують скловату і скотч. Дуже багато дзвінків. Люди змушені самі латати теплотрасу. Ми всі розуміємо, що один деформований погонний метр такої труби дає велику втрату теплоенергії», продовжує Р.Луценко.

Представники ГО повідомили, що за даними фактами вони готують заяви до прокуратури та органів МВД.

Також Роман Луценко розповів про власний досвід щодо пошуків шляхів ефективного енергозбереження. За його словами, в місті є власні виробники таких систем, що забезпечують на протязі доби модернізацію систем опалення з показником 40%.

«Під такі проекти не важко залучити європейські гранти. Але для цього потрібно бажання, а його ми поки не бачимо», - підкреслив активіст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...