App Store Google Play

Від Опозиційного блоку в обласній раді буде лише Кривбас і Донбас

30.08.2015 09:58
Від Опозиційного блоку в обласній раді буде лише Кривбас і Донбас

Більшість представників Опозиційного блоку в Дніпропетровській обласній раді будуть обранцями від Кривого Рогу та Павлограда.

Такий висновок випливає з положень підписаного Президентом Закону України «Про місцеві вибори».

Відповідно до прийнятого Закону змінюється порядок формування складу місцевих рад.

Для міських, районних та обласних рад повністю скасували мажоритарну систему. Тільки загальна кількість голосів, набрана політичною партією по багатомандатному округу, наприклад, по області, визначить кількість депутатських мандатів, яку партія отримає. Тут немає ніяких відмінностей від пропорційної виборчої системи, яка діяла в Україні до 2010 року.

А ось персональний склад депутатів визначається за новою системою «відкритих списків». Її зміст полягає в тому, що черговість кандидатів у списку визначається вже за результатами виборів. Кожен кандидат партійного списку закріплюється за конкретним округом і подальше розташування кандидата в списку на проходження до місцевої ради визначається відсотком голосів, який набрала його партія в окрузі.

Першим у списку опиниться кандидат, на окрузі якого партія отримала найбільший відсоток голосів, наступним піде кандидат, по округу якого партія отримала другий найбільший результат і так далі. При цьому система абсолютно не враховує різницю в кількості виборців на округах або відмінності в рейтингу партій. Так, наприклад, кандидатам легше буде балотуватися по округах з меншою кількістю виборців і від партій з невеликим рейтингом.

Цікавою виявиться ситуація для політичних партій з історією та рейтингом. Для прикладу Опозиційний блок на виборах до Парламенту отримав найбільш високі результати по містам Тернівка (48,4%), Першотравенськ (41,6%), Павлоград (37,7%), Орджонікідзе (32,3%), Кривий Ріг (28 , 6%), а також по Павлоградському (37,2%), Петропавлівському (33,2%) і Широківському районах (28,6%).

Для порівняння, у Дніпропетровську партія отримала лише 20%. Очікуваний рейтинг Опозиційного блоку може досягати все тих же 20% по області, а це означає, що політична сила претендуватиме на 24 депутатських мандата. Отже, з 120 кандидатів до обласної ради пройдуть тільки кандидати, які балотуються по зазначених територіях, що перетворює решту 96 кандидатів просто у ВІП-агітаторів, які працюватимуть на партійний рейтинг без особистих перспектив.

Такої ж думки дотримуються експерти Комітету виборців України.

«Виходячи із запропонованої системи виборів і нарізки округів, близько 15-20% округів у Дніпропетровській області можуть взагалі не мати свого представника. Замість кандидатів-переможців, там пройдуть ті, чия партія подолала 5%  бар'єр і хто отримав найвищий рейтинг », - говорить голова Комітету виборців України в Дніпропетровській області Станіслав Жолудєв.

«В першу чергу це стосується Західного Донбасу (м Павлоград) та Кривбасу (м.Кривий Ріг), де у Опозиційного блоку високий рівень підтримки», - говорить експерт.

«Якщо політсила набирає в регіоні високий відсоток, то саме цей регіон і отримує найбільшу квоту для представництва», - підкреслює Жолудев.

«Таким чином, депутати Опозиційного блоку в Дніпропетровській обласній раді можуть бути представлені кандидатами з Кривбасу та Західного Донбасу, де електорально ємні регіони з традиційно високим рівнем підтримки Опозиційного блоку», - підсумував представник Комітету виборців України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...