28 серпня в рамках Всеукраїнського форуму волонтерів на Арт-Майданчику відбулися мистецькі акції від майстрів народних промислів.
Спочатку свою творчість продемонструвала родина кіборга, бійця ДУК ПС Владислава Кураленка. Він та його дружина Яна вишивали бісером картини, а їхня донька читала вірші.
«Я перша почала вишивати. Чоловік пішов на фронт, ми мали якось існувати. На пенсійне забезпечення по інвалідності це важко зробити. На доньку, в якої невиліковне захворювання, держава інвалідність не оформлює. До того треба було допомагати Владу - добровольцям, як відомо, забезпечення не видається», - розказує Яна, яка вишиває однією рукою, бо другої просто не має.
Картини Яна продавала, частину грошей витрачала на нові матеріали та ліки для доньки, за решту придбала спорядження для чоловіка та його побратимів.
Потім Владислав повернувся з фронту. Роботу було важко знайти. З'явилися перші ознаки депресії. Найбільше його дратувало, що дружина весь час з голкою. Але одного разу Яна таки вмовила і чоловіка спробувати. І розпочалось. Відтепер вільний час родина проводить за вишиванням.
«Щоправда, і робота відразу знайшлась, - маю працювати», - жартома бідкається Влад.
Сімейна пара вже вишила багато картин - і на подарунки для друзів, як от іменні ікони до 20-річчя подружнього життя, і на замовлення для української діаспори в Чикаго, і спеціально на продаж щоб допомогти побратимам.
Зараз вони вишивають найромантичнішу роботу - весільний рушник для солдата 93-ї Окремої механізованої бригади, на якому буде також шеврон підрозділу.
А потім майстрині Ганна Чернявська та Наталя Новоселя сіли розписувати гільзи від снарядів. «Матеріалом» для роботи дівчат забезпечили бійці батальйону «Дніпро-1», за що, звичайно, отримають свою частку витворів мистецтва. Гості форуму на власні очі могли спостерігати як залізо, що несе руйнування, перетворюється на прекрасні вироби, які додають приємних емоцій і майстриням під час роботи, і власникам у подальшому користуванні.
«Скінчиться війна - ми вам танки розмалюєм», - жартують дівчата.
Тож чекаємо на найквітучішу армію в світі.
Автор: Василина НАУМЕНКО