App Store Google Play

«Яблуко від яблуні» чи все ж «випадкове затьмарення»?

27.08.2015 17:33
«Яблуко від яблуні» чи все ж «випадкове затьмарення»?

Ганебна історія неповаги до України і уславлення країни-агресора кількома молодиками у Києві у передніч Дня Незалежності отримала своє продовження.

До журналістки і громадської активістки Марія Поповой, яка стала свідком ганебної поведінки кількох молодих киян дніпропетровського походження, звернувся один з учасників інциденту – Микита Саква, знайомий Володимира Сербіна – молодшого, який також був присутнім на вечірці (на фото – друзі разом).

Як з’ясувалося в ході дискусії, Володимир Сербін, який співав про Росію «від Криму до Єнісею», приніс свої вибачення журналістці і всім читачам мережі Фейсбук, у якій не має власної сторінки. Він визнав свою поведінку ганебною і непристойною, пославшись на алкогольне сп’яніння і бажання «якось відзначитися перед друзями».

Крім того, Володимир Миколайович наголосив, що щиро любить Україну, це відчуття йому змалечку прививала мати – вчителька української мови та літератури. Він наголошує, що під час Революції Гідності якщо і бував в Урядовому кварталі, то лише як прихильник мітингувальників, а до Антимайдану не має жодного стосунку.

При цьому Сербін-молодший обійшов увагою питання батька, заявивши лише, що це НЕ Володимир Вікторович Сербін, заступник директора ДП «ВО «ПМЗ»» і вже зовсім заплутався у питанні Криму і в тому, кому ж стало краще вести бізнес і відпочивати після його анексії росіянами (див. переписку).

Редакція вслід за Марією Поповою приносить вибачення за помилку і офіційно заявляє: Володимир Сербін – співак з караоке в ніч з 23 на 24 серпня – не є сином генерал-майора СБУ Володимира Сербіна, заступника директора «Південмашу». Його батько – Микола Вікторович Сербін, брат Володимира Вікторовича, відомий як генеральний директор іншої відомої компанії – ТОВ «Алюміній України». Остання є офіційним представником в Україні російського холдингу «Русский алюминий», він же РУСАЛ. Останнім не перший десяток років керує мільярдер, друг Путіна і спонсор партії «Єдиная Россия» Олег Дерипаска.

Також серед активів Миколи Вікторовича – Публiчне акцiонерне товариство «Харкiвський тракторний завод iм. С.Орджонiкiдзе», яким низка вітчизняних підприємців володіє у якості міноритаріїв. Основні ж власники прописані в Московській та Нижегородській областях Росії.

Не в останню чергу завдяки діяльності українських представників Дерипаски було фактично знищено вітчизняного гіганта промисловості – головного конкурента росіян – Запорізький алюмінієвий комбінат. Зайшовши на ЗАлК через ЗАТ «АвтоВаз-Інвест» та компанію-офшор «VELBAY HOLDINGS LIMITED», росіяни планомірно знищували запорізьке підприємство: якщо у 2007 році було вироблено 112 тис. тонн алюмінію, в 2009 – вже близько 50 тис. тонн, а в 2010 році – 25 тис. тонн. На момент фактичної зупинки – у 2013 році на підприємстві числилося всього 276 осіб.

Після Революції Гідності Верховний суд України ухвалив рішення повернути державі контрольний пакет акцій «Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату». Як заявила після цього рішення прес-служба Генеральної прокуратури України, «Нарешті вища судова інстанція поставила крапку в багаторічній суперечці про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ВАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат» вартістю за договором понад 380 млн грн і повернення їх у власність держави».

Втім, державі повернуто не промислового гіганта, а промислове звалище. На той час голова Запорізької області Валентин Резниченко визнав, що ЗАлК більше не відновить свою роботу.

«Давайте будемо чесними, «ЗАлК» більше працювати не буде. Застаріла технологія, відсутність інвестицій, неконкурентоздатний продукт на ринку. На сьогоднішній день такі заводи закриваються», - заявив Резніченко РБК-Україна.

Що ж до Володимира Миколайовича і його не зовсім патріотичних – на межі сепаратизму – друзів, слід відзначити, що поняття дружби вони засвоїли хоч і своєрідно, але доволі міцно. Компанія, з якою Сербін-молодший називав Крим Росією, склалася ще у шкільні роки із забезпечених підлітків з батьками при владі.

Як стверджують джерела Попової, хлопці проявляли помірну активність у політиці, брали участь у діяльності «Молодих регіонів», заробляючи на благодійних поставках телевізорів в дитячі будинки. Молодий Володимир Сербін, який, за його ж словами, ходив до школи у вишиванці, ще у школі мріяв стати депутатом.

Його товариш по нічним гонкам на дорогих авто і п’яних вечірках Олександр Левченко, наприклад, просунувся на цьому шляху куди далі: був у правлінні молодіжки Партії регіонів, навіть давав коментарі пресі від імені цієї організації, а рік тому засвітився на першому і останньому з'їзді кандидатів у молодіжне крило Блоку Петра Порошенка.

Нам щиро хотілося б вірити у ті слова, які написав Володимир у Фейсбук про його каяття і усвідомлення ступеню хибності й неприпустимості його поведінки. І хоча закрадаються сумніви у тому, що вибачення хлопця – щирі, а оточення, в якому він виріс і сформувався, не зламало в ньому українця, вихованого матір’ю, - все ж сподіваємося, ця історія багато чому навчить як самого Володимира Миколайовича, так і інших причетних до справи осіб.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...