App Store Google Play

Генштаб знищив накази про наступ на Іловайськ, – Корбан

27.08.2015 11:16
Генштаб знищив накази про наступ на Іловайськ, – Корбан
Голова політради «Українського об'єднання патріотів - УКРОП» Геннадій Корбан повідомив, що має намір оприлюднити і передати у військову прокуратуру накази Генштабу про наступ на Іловайськ в серпні минулого року. Їх немає у справі, що розслідується прокуратурою.

«5 серпня був наказ виступити на Іловайськ. Слідство не може знайти цих наказів. А я приніс їх: це шифротелеграми, яких немає у військовій прокуратурі. І в четвер на прес-конференції ці речі будуть оприлюднені - для передачі у військову прокуратуру для розслідування фактів, зокрема й знищення цих наказів. Тобто Генштаб знищив ці накази, і в справі їх немає, а тут вони є. Свого часу ми зберегли їх для історії, щоб можна було по справедливості розібратися в усьому цьому. З телеграм видно, які війська брали участь в операції, які віддавалися накази», - сказав Геннадій Корбан в ефірі Hromadske.tv.

«Від самого початку Іловайська операція була приречена на провал: не можна взяти фактично фортецю без серйозної кількості військ - Іловайськ був практично залитий бетоном сепаратистами. І силами міліцейських батальйонів не проводять військових операцій, ось у чому проблема», - пояснив політик, який був на той час заступником голови Дніпропетровської ОДА.

Він нагадав, що Генштаб в особі Віктора Муженка звернувся безпосередньо до Арсена Авакова з проханням залучити до операції добровольчі батальйони.

За його словами, команда Дніпропетровської ОДА попереджала про вторгнення російських військ і необхідність відведення з-під Іловайська українських підрозділів керівництво Міноборони, але там попросили «не сіяти паніку».

«Ішли російські війська, але ніхто не хотів визнавати факту агресії. Тому що в такому випадку потрібно було запровадити воєнний стан, припинити дипломатичні відносини з країною-агресором і оголосити про війну. Ця війна триває досі, досі там перебувають російські війська», - вважає Геннадій Корбан.

Крім того, Корбан спростував чутки про те, що він нібито «командував» якимись підрозділами під Іловайськом. «Я командував їхнім порятунком - ось це я можу заявити точно. Ми справді рятували тих, кого можна було врятувати. Після того як зайшли війська РФ, наші війська опинилися в подвійному кільці оточення», - сказав він.

Політик також зазначив, що тодішній міністр оборони Валерій Гелетей «практично не володів ситуацією». «Якщо він вважає, що я командував якимись підрозділами, тоді чим командував Гелетей? Міністерством оборони? Та він нічим не командував. Він був людиною номінальною. Він не заважав командувати головнокомандувачеві. А головнокомандувач командував паном Муженком. От і все. Вони і ухвалювали ці рішення», - підкреслив політик.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...