App Store Google Play

Ким працюють ровесники незалежності

21.08.2015 09:43
Ким працюють ровесники незалежності

24 серпня  відзначаємо 24-ту річницю незалежності України. За цей час народилось і виросло покоління ровесників  нашої держави. На сьогодні це уже дорослі сформовані люди, що мають активну життєву позицію. Багато хто з них уже захищав і захищає незалежність у зоні АТО. Часто люди, яким 23-24 роки уже мають сім’ю й дітей та готові брати на себе відповідальність за своє життя. Про те, яку роботу шукають і як себе оцінюють представники першого дорослого пострадянського покоління, у дослідженні Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Всього на сайті hh.ua розміщено 32 тисячі резюме від спеціалістів віком 22-24 років.  Серед них 58% жінок та 42% чоловіків. Переважна більшість молоді  лише починає свою кар’єру - майже 50% пошукачів ще не мають досвіду роботи або працювали менше року.

Найчастіше молоді спеціалісти хочуть працювати адміністративними працівниками (секретарі, офіс-менеджери, кур’єри тощо), молодшими програмістами та молодшими QA- спеціалістами, спеціалістами з продажів, маркетологами та фінансистами.

Найменш зацікавлені молоді працівники у роботі на державній службі, у страховій сфері, закупівлях та сфері автопродажу та обслуговування.

Як уже зазначалось вище, половина тих, кому 22-24 роки, лише починають свій трудовий шлях і мають менше одного року досвіду роботи. Однак третина ровесників незалежності (33%) уже встигли попрацювати від одного до трьох років, а особливо зацікавлені в успішній кар’єрі спеціалісти працюють уже навіть більше трьох років. Однак таких пошукачів лише 17%.

Однак уподобання тих,  хто першими почав кар’єру  і уже має досвід роботи, не відрізняються від тих, хто лише на старті. В категорії тих, хто має більше 3-х років досвіду, також лідирують адміністративні працівники,  програмісти та тестувальники, фінансисти і бухгалтери та маркетологи.

Своїми ключовими навиками люди 22-24-х років найчастіше називають роботу в команді, організаційні здібності, навики ділового спілкування та грамотність.

Переважна більшість молодих спеціалістів (87%) в тій чи іншій мірі володіють англійською мовою. Однак вільно розмовляють іноземною мовою лише 13% пошукачів, ще третина (33%) володіє  англійською достатньо щоб проходити співбесіду, а от більше половини молоді (54%) знає цю мову лише на базовому рівні.

Зарплатні очікування ровесників незалежності в цілому адекватні їх досвіду роботи.  Середні очікувані зарплати знаходяться в діапазоні від 2600 до 5300 грн. При цьому на ринку  є цікавий парадокс. Молоді спеціалісти, що вже працювали більше одного року, як правило, готові стартувати із зарплат 3-4 тис. грн. В той час як ті, хто тільки починають свій трудовий шлях, мають дещо завищені зарплатні очікування й сподіваються почути від роботодавців пропозиції із зарплатою 4-6 тис. грн. Цікаво, що такі ж зарплатні очікування мають і  ті, хто працював уже більше 3-х років.

У зв’язку з подіями на Сході України на ринку праці з’явилась нова категорії робітників – пошукачі, що шукають роботу після демобілізації зі збройних сил України, в тому числі ті, що брали участь безпосередньо в АТО.  Не виключенням стали і ровесники незалежності. Таких резюме від людей 22-24-х років на сайті hh.ua є кілька десятків. Молоді чоловіки,що захищали державу, ровесниками якої вони є,  як і інші молоді люди їх віку, готові починати будувати свою кар’єру. Найчастіше вони шукають роботу «для старту»  - охоронцями, водіями, кур’єрами, програмістами та менеджерами з продажу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...