App Store Google Play

Дніпропетровщина залучила іноземних спеціалів до підготовки психологів

21.08.2015 13:31
Дніпропетровщина залучила іноземних спеціалів до підготовки психологів

Психологи Ізраїлю проведуть тренінг для колег Дніпропетровщини, поділяться досвідом роботи з військовими. Заняття триватимуть 4 дні, до них долучилися лікарі-психологи та волонтери Дніпропетровщини. Такої домовленості дійшли Дніпропетровська облдержадміністрація та Посольство Держави Ізраїль.

Про це повідомляють на офіційному сайті Дніпропетровської ОДА. «Дніпропетровська область - прифронтовій регіон, приймає найбільшу кількість поранених. На жаль, війна вражає не лише тіло, а й душу. Учасники семінару вже знають про те, з якими проблемами сьогодні стикається Україна, з якими травмами найчастіше повертаються бійці з передової. Але мова йде не тільки про військових, а й членів їх сімей, волонтерів, які працюють у зоні АТО, медичних працівників, переселенців, дітей. Сьогодні наше завдання створити свої реабілітаційні центри, але для цього потрібні досвідчені психологи. Саме тому ми й запросили ізраїльських партнерів поділитися досвідом», - наголосив радник голови ОДА Віталій Литвин.

Основна тематика тренінгу - попередження післявоєнного розладу та подолання посттравматичного стресу. Ізраїльські психологи, що мають багатий досвід роботи у воєнних умовах, діляться своїми напрацюваннями з психологами та волонтерами Дніпропетровщини.

«Сьогодні ми працюємо з професіоналами та добровольцями, які допомагають бійцям АТО та їх родинам впоратися з проблемами, що залишає війна. І я бачу, що це дуже професійні люди. Вони знають, що роблять, та мають багато прикладних знань», - наголосив тренер, офіцер душевного здоров'я Ізраїлю Моті Пікельнер.

Його колега Гіла Петрова додає, що тренінг також звертає увагу на важливість роботи з рідними військових. «Війна сильнол змінює особистість. У родину повертається зовсім інша людина. І тут дуже велика ймовірність нерозуміння, конфліктів, навіть руйнування сімей. Дружина - це перший психолог. І завдання психологів - навчити дружин, матерів надавати першу психологічну допомогу», - наголошує вона.

У тренінгах беруть участь професійні медики, що працюють у лікарнях Дніпропетровщини, надають першу психологічну допомогу й супроводжують надалі бійців АТО. Також переймають ізраїльський досвід й психологи-волонтери, що виїжджають до зони АТО, працюють з переселенцями та родинами військових.
Психолог міської лікарні швидкої допомоги Тетяна Тітенко дуже задоволена тренінгом. «Перший день лекції пройшов у незвичайному форматі. Групова робота - цікаво, незвично, доступно. Ізраїльський досвід у чомусь перегукується з нашим, і нам є чому повчитися. Я працюю з пораненими як волонтер. Випадки бувають різні, і їм дуже потрібна наша допомога», - зазначила вона.

Тренінги - це не єдина підтримка ізраїльських партнерів. За словами Віталія Литвина, Дніпропетровщина вже отримала від Ізраїлю концепцію створення реабілітаційних центрів. Робота над цим проектом розпочата.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...