App Store Google Play

Перейменування міста: перші результати громадських слухань

20.08.2015 12:06
Перейменування міста: перші результати громадських слухань

19 серпня в Індустріальній районній у м. Дніпропетропетровську раді відбулися громадські слухання з питання перейменування міста та вулиць району.

На обговоренні були присутні члени комісії з перейменування міста, районні депутати VI скликання, керівники виконавчого комітету Індустріального району, представники підприємств та громадськості району.

Як зазначила Світлана Гладка, завідуюча сектору ведення адресного плану міста, секретар міської комісії з найменування та перейменування об'єктів Дніпропетровська, відповідно до закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», до 20 листопада 2015 року Дніпропетровська міська рада в установленому порядку має здійснити перейменування певних об'єктів топоніміки міста. Якщо на громадських слуханнях ці рішення прийняті не будуть, то дане розпорядження виконає в.о. міської головою Галина Булавка.

«Для топонімічної реформи Дніпропетровська було обрано декілька напрямів, - розповів Олег Репан, доцент кафедри історії України ДНУ ім. Гончара. - По-перше, повернення історичних назв (це стосується правого берегу міста - ред.), по-друге, введення у топоніміку місцевих діячів, які приймали участь у розвитку нашого регіону. По-третє, впровадження імен людей, що зробили щось хороше у всеукраїнському масштабі. І останній напрям - введення культурно-європейських маркерів».
  
На сьогодні у Дніпропетровську 2402 вулиці. Під пряму дію Закону підпадає лише 278, тобто 11% від загальної кількості. У документі сказано, що після перейменування вулиць або міста зміна документів не є обов'язковою. Якщо хтось захоче змінити документ, то необхідно буде подати заявку у міську раду на отримання безкоштовної довідки про зміну назви вулиці.

Як відзначила Олена Іваницька, член робочої групи щодо перейменувань Дніпропетровської міської ради, місто - це живий організм. «Наша комісія протягом двох місяців працювала на громадських засадах, щоб надати вам цю інформацію. Весь час з'являються нові провулки, проектні проїзди, які потребують назв. Наша комісія складається з 12 високопосадовців, включаючи пані мера. Крім того, до команди входять 12 істориків та 7 архітекторів», - розповіла вона.

Вулиці у Дніпропетровську перейменовують постійно. Однак через прийняття Закону ця місія стала більш масштабною та потребую думки громадськості, однак голосування на громадських слуханнях не передбачається: бажаючі можуть тільки внести до протоколу свої пропозиції, які у майбутню розгляне влада. Саме це і обурило жителів Індустріального району. Більшість з них вимагали залишити назву Дніпропетровськ, однак комісія зазначила такий факт: ніби-то за Законом залишити цю назву неможливо. Міська рада пропонує наступні варіанти: Дніпрослав, Січеслав, Дніпро та Дніпровськ.

Під час обговорення думки присутніх розділилися: більш зріле покоління було проти будь-яких змін, аргументуючи це витратою державних коштів незрозуміло для чого. Громадяни віком до 40 років були «за» такий поворот подій, бо націю потрібно виховувати в українізованому суспільстві.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...