App Store Google Play

Дніпропетровщина – лідер з впровадження електронних послуг

20.08.2015 12:24
Дніпропетровщина – лідер з впровадження електронних послуг
За три місяці на Дніпропетровщині 8 державних послуг переведені в електронний вигляд. Новинки - довідка про доходи від фіскальної служби, отримання або зміна закордонного паспорта та оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. У найближчій перспективі - реєстрація місця проживання, отримання ідентифікаційного номера та багато іншого. Про це розповіли радники голови Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Голик і Дмитро Дубілет.

«Завдяки допомозі волонтерів-айтішників і силі волі окремих керівників державних установ, ми за три місяці перевели в електронну форму 8 послуг. Сьогодні Дніпропетровщина - лідер з впровадження електронного уряду в Україні», - зауважив Юрій Голик.

Зараз в електронний вигляд переведено оформлення закордонного паспорта і субсидій, отримання довідок про доходи та несудимість, довідки з пенсійного фонду, реєстрацію в МРЕВ автомобіля з пробігом і декілька послуг управління земельних ресурсів.

«Першими перевели в електронну форму найпопулярніші послуги. Для цього облдержадміністрація разом з волонтерами провела колосальну роботу. Далі буде простіше і швидше», - розповів Юрій Голик.

Як пояснив Дмитро Дубілет, вже в найближчій перспективі планується запустити в он-лайн: реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання, отримання ідентифікаційного номера у податковій, реєстрацію в МРЕВ нових автомобілів, отримання і зміну прав на керування автомобілем.

«Наш «підступний» план - до кінця року перевести 80% всіх державних послуг на Дніпропетровщині в електронну форму», - підкреслив Дмитро Дубілет.

Дніпропетровщина лідирує по впровадженню електронних державних послуг. Відразу 3 нових запустили на днях. Це довідка про доходи від фіскальної служби, оформлення закордонного паспорта та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Дубілет розповів, як користуватися електронними послугами.

Для замовлення електронної послуги потрібно зайти на сайт https://igov.org.ua. «Щоб швидко знайти послугу, в поле пошуку вводимо її назву або ключове слово. Наприклад, якщо вам потрібне оформлення закордонного паспорта, достатньо написати «паспорт» і система знайде те, що вам потрібно», - пояснив Дмитро Дубілет.

На сторінці послуги слід вибрати регіон і місто, в якому ви мешкаєте. Після цього система запропонує два варіанти підтвердження особи - електронно-цифровий підпис і BankID: «Перший варіант поширений серед юридичних осіб. Тим, у кого є картка крупного українського банку, найзручніше скористатися BankID. Для цього потрібно вибрати зі списку фінансову установу, ввести свій номер телефону або логін (залежить від банку) і пароль. «Другий етап ідентифікації - код, який прийде на мобільний телефон по смс, - продовжив Дмитро Дубілет. - Вводимо цей код і автоматично переходимо на форму обраної послуги. Паспортні дані в ній заповнені автоматично, бо їх передав банк. Змінити цю інформацію не можна, а значить виключено помилку».

Дмитро Дубілет підкреслив, що між послугами в електронній формі та інтернет-послугами є принципова різниця: «Наприклад, оформлення закордонного паспорта он-лайн не позбавляє необхідності прийти в міграційну службу, щоб зробити фотографію, і ще раз, щоб забрати документ. Але тепер не доведеться стояти в чергах для заповнення форми та оплату послуги. З субсидією все інакше. Нікуди ходити не потрібно. Ви заповнюєте форму на сайті iGov і натискаєте кнопку «Відправити». Протягом 20 робочих днів на вашу електронну пошту прийде лист з підтвердженням оформлення субсидії або причиною відмови», - зауважив Дмитро Дубілет.  

Замовити державну послугу он-лайн можна на сайті https://igov.org.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...