Активісти Дніпропетровська зібрали прес-конференцію, на якій повідомили, що у регіоні приватизували землю водоохоронної зони.
Як заявив Віктор Романенко, голова правління ГО «Майдан Січеслав - Дніпро», при розслідуванні ситуації з турбазою «Ялинка», громадськість наткнулась на аналогічний випадок у Новомосковському районі. Там база відпочинку «Самарські плавні», ділянка якої належить «Міськводоканалу», потерпає від незаконного оволодіння територією.
«Я бачу, що вони все знають (Піщанська сільська рада, що є орендодавцем території - ред.), знають, хто замішаний. Це силові структури як завжди. Таку інформацію нам надав сільський голова Микола Мазниця. Він каже, що на нього здійснювався тиск з боку прокуратури Новомосковського району ще з часів, коли Наталя Марчук була прокурором Дніпропетровщини. Крім того, саме через це він три рази був заарештований. За словами односельців, голову нібито звинувачували у розкраданні лісу», - розповів Романенко.
Вже майже півтора року прокуратура проводить досудове слідство за цим фактом, однак результату немає. « Наша організація витратила 2-3 тижні й отримала дві відповіді на інформзапити: перший - від «Міськводоканалу» про те, що турбаза знаходиться на балансі підприємства, і відповідь Піщанської сільради, що після спливу терміну оренди «Самарськими плавнями» в 2012 році земля була нібито передана 17 людям, які звернулися з проханням виділити землю під куплені в бази будиночки», - повідомив Роман Луценко, член правління ГО «Майдан Січеслав - Дніпро».
На сьогодні вся земля турбази належить пану Усольцеву, який за чутками пов'язаний з сином Марчук. Громадськості за два місяці вдалося розслідувати справу, однак через відсутність повноважень вона не може покарати правопорушників.
Автор: Аліна МАКАРЕЦЬ