App Store Google Play

У фермерів Новомосковського району відібрали землю

18.08.2015 13:13
У фермерів Новомосковського району відібрали землю
У середині липня цього року, незадовго до збору озимої пшениці, частина фермерів Новомосковського району Дніпропетровщини одного ранку на своїх полях побачили  дивні таблички. Спочатку, кажуть, і уваги на них не звернули, подумали - реклама якоїсь приватної фірми. Однак найбільш допитливі погугли та дізналися: їхнім земельним наділам присвоїли кадастрові номери. Вони зареєстровані на фірму, назва якої вказана на табличках. Зрозумівши, що стали частиною земельно-кадастрової афери, люди забили на сплох. Зателефонувавши за номером, що на табличці, кажуть фермери, у відповідь почули: поля уже не ваші. Готові компенсувати кошти, витрачені на посівну кампанію.

Фермер Володимир Хобот займається цією справою з 1992 року.

"І тут якийсь «Техсервіс», мені говорять: звиняй, ти вже не фермер. Так що... зброя є вдома... Буду стрілять, а що робить? «Техсервісу» здаватися, чи як? Якісь приїдуть, будуть мій урожай збирать, чи що? По першому ж дзвінку з‘їдуться сюди зі всього району фермери. Теж зі зброєю. Так що, думаю, захист буде", - говорить чоловік.

Відстоювати свої землі люди вийшли на пікет під Дніпропетровську облдержадміністрацію. Почекавши який час, кажуть, зрозуміли: віз і нині там. Тож подалися до Генпрокуратури. На столичному пікеті озвучили цифру - 20 тисяч гектарів. Саме стільки землі, начебто, незаконно відбирають рейдери. За словами деяких фермерів, шахраї, вступивши в зговір із місцевою владою, відбирають у них землю шляхом махінацій із кадастровими номерами.

Однак на сайті обласної прокуратури цю інформацію заперечують. Проблема є, але не настільки масштабна, як її роздули. Постраждали лише 10 фермерів. Їм обіцяють: урожай замість них ніхто не збире і проблему вирішать вже до кінця літа. Це ж підтверджують і в Новомосковському районі.

Телефоном Олександр Виноградов - заступник Новомосковського міжрайонного прокурора, радник юстиції повідомив:

"Деякі особи скористалися можливістю, взяли деякі номери там кадастраві на земельні ділянки і підробили. Загальна площа земль по тим десятьом договорам,по яких була проведена реєстрація, становить лише 783,9 гектари. На сьогодні Новомосковським міжрайонним судом винесена ухвала про накладення арештів та забарону будь-яким чином розпоряджатися земельними ділянками, які були зареєстровані за ПП «Техсервіс» та врожаєм, який фактично на них зростає".

Однак фермери Новомосковського району правоохоронцям віри не ймуть. Кажуть, поки ті розбираються та роздають обіцянки, їхній урожай під загрозою. Запевняють, що над одним із господарств, де поля засаджені соняшником, рейдери навіть шкідливі для рослин гербіциди розпилюють із гвинтокрилу. Виникають у землеробів питання і щодо посівної кампанії, яка вже не за горами.

"Ані правоохоронні органи, ніхто ще відповіді не дав, хто за цим стоїть? І що буде далі? Непонятно. Тут уже посівна на носі... Чи сіять, чи не сіять? Чи купувать удобрення для себе, чи для ПП «Техсервіс» купувать?", - бідкається Володимир Хобот.

Погоджується з ним і фермер Володимир Дубочинський:

"Ніхто на нас не звертає уваги. Якщо ми й звертаємось у правоохоронні органи чи в міліцію, чи в прокуратуру, чи даже в суди - то ці організації являються не правоохоронними, а організаціями, які обслуговують оцих можновладців, оцих держслужбовців, які виконують незаконні дії".

Отримати коментарі від фірми, що наробила своїми діями стільки галасу, можливості немає. Адже зараз додзвонитися за номером, що вказаний на горе-табличках, неможливо.

9 канал 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...