App Store Google Play

Система «Конкурс» мінімізувала корупцію у дніпропетровських вишах

17.08.2015 11:51
Система «Конкурс» мінімізувала корупцію у дніпропетровських вишах
Електронна система «Конкурс», введена під час вступної кампанії до вишів, виправдала себе на Дніпропетровщині. Виключивши людський фактор при наборі абітурієнтів, вона мінімізувала корупційну складову. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.

«У дніпропетровських вишах успішно випробувано електронну систему «Конкурс», яка автоматично нараховує та розподіляє абітурієнтів до вищих навчальних закладів під час вступної кампанії. Вона повністю виключає людський фактор при наборі майбутніх студентів - ніякого втручання вишів та приймальних комісій, ніяких корупційних схем і вступів «по знайомству». Система жорстка і сліпа при виборі претендентів на бюджетні місця. Це дуже великий крок у боротьбі з корупцією в освітній сфері», - зазначив Валентин Резніченко.

Цього року кожен абітурієнт міг подати заяви до 15 навчальних закладів одночасно, вказавши їх у порядку пріоритету. Навчальні заклади визначали мінімальну кількість балів для вступу на ту чи іншу спеціальність.

«Система «Конкурс» порівнювала кількість балів зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтів і необхідний мінімум для вступу на бюджет. Якщо конкурсант проходив в пріоритетний для нього виш, він автоматично туди зараховувався, решта заявок анулювалися», - пояснив виконуючий обов'язки директора департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.
Він додав, що система так само автоматично заповнить недібрані бюджетні місця контрактниками. Недобір у Дніпропетровській області склав 14%.

Однак провини «Конкурсу» в цьому немає: «Справа не в системі і не в дефіциті тямущих абітурієнтів, - зауважив Олексій Полторацький. - Недобір - це проблема самих вишів, які не борються за своїх студентів. А «Конкурс» тільки підтвердив це - в системі відображається рейтинг кожного ВНЗ. Абітурієнт двічі думав перед тим, як обрати інститут».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...