App Store Google Play

Чим IT-шники відрізняються від інших?

14.08.2015 10:02
Чим IT-шники відрізняються від інших?
Порівняно з українським ринком праці в цілому, працівників галузі ІТ/ телеком можна назвати щасливчиками, адже саме ця галузь є найбільш високооплачуваною. Більше того, через брак кадрів роботодавці створюють максимально привабливі умови праці, аби залучити талановитих фахівців. Відповідно, як показало дослідження Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, саме айтішники демонструють найбільш високу задоволеність роботою, і, як наслідок, більш лояльні до свого роботодавця.

Програми мотивації співробітників, за підсумками опитування, є у 84% ІТ-компаній, що істотно більше, ніж в інших галузях. Вони давно стали звичною і невід'ємною частиною внутрішнього маркетингу, оскільки в умовах дефіциту кадрів, лояльність співробітників має величезну цінність. На відміну від ринку в цілому, ІТ - та телеком-компанії надають, у першу чергу, гнучкий графік роботи (44%). Вони також часто вдаються до способів матеріальної мотивації співробітників: системи премій і бонусів (43%), а також перегляду заробітних плат (42%), причому останнє трапляється значно частіше, ніж в інших галузях.

Крім цього, нематеріальні мотиваційні програми в даній галузі також популярні, і, особливо - програми навчання. У багатьох компаніях є внутрішні корпоративні програми навчання (36%), в деяких складається план індивідуального професійного розвитку (16%), а нерідко навіть оплачується роботодавцем підвищення кваліфікації співробітників (18%).

Також в цій галузі далеко не рідкістні програми медичного страхування (32%) або страхування життя (8%), які більшість роботодавців на українському ринку праці навіть не збираються впроваджувати.

Тому, якщо казка існує, її можна знайти в ІТ-компаніях.
Говорячи про ефективність мотиваційних програм, то більше 75% працівників відзначають їх ефективність. В основному підвищується особиста мотивація і ефективність роботи співробітників (49%), але також спостерігається позитивний вплив на атмосферу в компанії та клімат в колективі (28%). При цьому саме в ІТ-галузі мотиваційні програми найбільш ефективні.

Якщо запитати програмістів, що б їх мотивувало працювати краще, то їх відповіді не будуть відрізнятися від відповідей фахівців інших галузей. І, в першу чергу, поліпшити показники праці могла б перспектива додаткового доходу (підвищення зарплати, бонуси, премії) - це стимулювало б 66% працівників. Крім цього, для багатьох стимулом до роботи стануть цікаві завдання (54%), а також реальна можливість кар'єрного росту (39%). При цьому, програмістам аж ніяк не чуже бажання отримати визнання з боку колег і керівництва, що може стати гарним стимулом до дії.

Тим не менш, знаходяться ті рідкісні співробітники, які самі визнають, що все одно працювати ефективніше не стануть за жодних нововведень в компанії. Але таких небагато, всього 2%.

Останній рік став сильним випробуванням, як для роботодавців, так і для співробітників. Але стрімкий курс долара щодо гривні, який вдарив по гаманцях українських працівників в цілому, позитивно відбився на ІТ-фахівцях, збільшивши їх доходи та фінансові можливості.

Тому, що не дивно, більшість працівників ІТ-галузі навіть не думають про звільнення з компанії, маючи не лише відмінний дохід, але й різні «мотиваційні фішки» від роботодавця. У той же час, на ринку в цілому спостерігається протилежна ситуація: 44% працівників збираються найближчим часом міняти місце роботи.

І якщо звичайного середньостатистичного працівника утримує від звільнення з компанії страх стати безробітним і не знайти іншу роботу, то ІТ-фахівці залишаються в компанії, в першу чергу, завдяки хорошим стосункам у колективі і доброзичливій атмосфері в компанії. І лише на другому місці для айтішників стоїть відсутність іншої роботи поряд з уже наявною гарантованою зайнятістю (34%). Крім цього, саме айтішники можуть працювати в компанії, тільки насолоджуючись цікавими завданнями (24%). Також від написання заяви про звільнення утримують перспективи збільшення зарплати (21%) і професійні перспективи (16%), хороші відносини з керівництвом (17%), і, крім іншого, гнучкий графік роботи (15%), яким можуть похвалитися в основному саме програмісти.

Тим не менш, кожного 5-го співробітника, що вирішив звільнитися, нічим утримати в компанії вже не вдасться.
У той час, коли для всіх працівників питання заробітної плати є ключовим, програмістів про зміну місця роботи змушують задуматись рутинні, нецікаві завдання та відсутність перспектив росту. Порівняно з іншими фахівцями, програмісти менше уваги приділяють заробітній платі, маючи найбільш оплачувану роботу. Тим не менш, їх також може підштовхнути до звільнення скорочення додаткових виплат (17%), а також «чорна» або «сіра» зарплата (19%).

Крім цього, задуматися про необхідність звільнення з компанії можуть змусити регулярні перепрацювання (21%) та погані стосунки з керівництвом (18%), що, як і всім працівникам, не додає ані любові до роботи, ані натхнення.

Таким чином, зараз для ІТ-фахівців є найбільш виграшні умови, якщо розглядати ринок у цілому. Завдяки високій оплаті праці, продуманим мотиваційним програмах, програмісти демонструють найбільш високий рівень лояльності до компанії порівняно з представниками інших галузей. З іншого боку, підвищення лояльності програмістів, яких на ринку ще дефіцит, цілком можливе. А для цього необхідно більше уваги приділяти донесенню інформації працівникам про перспективи роботи в компаніях, нові можливості та критерії оцінки їх роботи.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2015 року. Всього було опитано 1155 співробітників компаній різних галузей vs. 229 програмістів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...