App Store Google Play

За один місяць зафіксовано чотири смерті через електроураження

13.08.2015 14:24
За один місяць зафіксовано чотири смерті через електроураження

Комісіями теруправління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області завершені спеціальні розслідування чотирьох нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у червні 2015 року на підприємствах області внаслідок уражень працівників електричним струмом.

Теруправління висловлює стурбованість суттєвим збільшенням кількості смертельних нещасних випадків від електроуражень на підприємствах та продовжує нагадувати усім керівникам та працівникам про необхідність дотримання правил безпечного проведення робіт в електроустановках. Загалом травми внаслідок електроуражень є одним із найбільш поширених факторів смертельного виробничого травматизму в регіоні.

За результатами проведених спецрозслідувань випадки визнано пов`язаними із виробництвом. На кожного постраждалого складено акти за формою Н-1 для отримання соціальних відшкодувань родинами загиблих працівників. Розслідування проведені за участі представників профспілок, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань. Для подальшого реагування в межах чинного законодавства матеріали спецрозслідувань направлені до органів прокуратури.
Як повідомлялось раніше, 8 червня нещасний випадок стався з інженером-електромеханіком (1983 року народження) приватного підприємства м.Павлограду, яке надає послуги кабельних телекомунікаційних мереж. Працівника без ознак життя було виявлено на опорі електропередач. З`ясовано, що він мав виконувати візуальний моніторинг для виявлення пошкоджень та інших відхилень кабельних мереж від норми. Виявивши несправності на одній із електропор, для усунення технічної невідповідності працівник без узгодження з посадовими особами підприємства піднявся по приставній драбині на електроопору, де на потерпілого вплинув небезпечний фактор - підвищене значення напруги в електричному ланцюзі.

15 червня смертельної травми зазнав слюсар з ремонту рухомого складу Дніпропетровського комунального підприємства електротранспорту (працівник 1969 року народження), який виконував ремонт струмоприймача на даху трамвайного вагону. За висновком комісії, нещасний випадок стався через порушення посадових осіб при роботі зі схемою зняття та подачі напруги контактної мережі, а також через невикористання під час роботи захисних рукавиць та діелектричного килимка, які убезпечують від електроураження.
17 червня в цеху Дніпропетровського підприємства з виготовлення виробів із пластмаси загинув машиніст формувальних машин (чоловік 1981 року народження). Відповідно до отриманого завдання він здійснював підготовку сировини для агломераційної машини. Із запису камери відеоспостереження в цеху з`ясовано, що працівник вимкнув агломераційну машину та відкрив дверцята електрошафи пульту управління. Перебуваючи в цеху без спецодягу, притулився оголеною верхньою частиною тіла до внутрішньої сторони дверцят електрошафи та почав перехилятися через дверцята, внаслідок чого отримав ураження від електроустаткування. Причинами випадку визначено організаційні, зокрема, невиконання посадових обов`язків керівника цеху та інструкції з охорони праці в частині невикористання спецодягу.
25 червня смертельні травми отримав електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування металургійного комбінату Дніпропетровської області, працівник 1989 року народження. Нещасний випадок стався під час ремонту та ревізії автотрансформаторів у електроремонтній майстерні. На підставі свідчень з`ясовано, що робітник, який не був одягнутий у бавовняну куртку спецодягу, доторкнувся оголеним передпліччям лівої руки до струмопровідних частин автоматичних вимикачів, що перебували під напругою. За висновком комісії, подібне стало можливим внаслідок недостатньої організації безпечного виконання робіт, відсутності достатнього контролю за дотриманням вимог трудової та виробничої дисципліни підлеглим персоналом з боку посадових осіб дільниці та цеху, а також через невикористання в повному обсязі спецодягу та невиконання технічних заходів при підготовці робочого місця.

Для запобігання схожим випадкам керівництву підприємств, де сталися нещасні випадки, рекомендовано провести перевірки використання працівниками спецодягу, спецвзуття та інших захисних засобів, перевірки наявності та технічного стану індикаторів напруги, позапланові інструктажі з охорони праці та перевірки знання працівниками та посадовими особами виробничих підрозділів Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, а також посилити контроль за дотриманням трудової та виробничої дисципліни на дільницях.

Довідка:

Впродовж січня-червня 2015 року на підприємствах Дніпропетровської області травми на виробництві отримали 299 працівників, серед яких 24 загинули. Порівняно із 1 півріччям минулого року загальний рівень виробничого травматизму в області скоротився майже на 12%, проте кількість смертельних травм збільшилась на 33%.

На теперішній час, до остаточного завершення процесу реорганізації, територіальне управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області в обмеженому складі здійснює наступну діяльність:
• проведення превентивних заходів щодо запобігання виробничому травматизму;
• розслідування та ведення обліку аварій і нещасних випадків зі смертельними наслідками, які підлягають спеціальному розслідуванню;
• проведення позапланових перевірок за постановами правоохоронних органів або постановами суду, перевірок за зверненнями суб`єктів господарювання;
• ведення обліку об'єктів підвищеної небезпеки тощо.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...