App Store Google Play

Корупція у «вишах» знищує майбутнє нашої країни, - Борис Філатов

06.08.2015 16:24
Корупція у «вишах» знищує майбутнє нашої країни, - Борис Філатов

У четвер, 6 серпня, в Україні завершилася вступна кампанія 2015 року. До 10 серпня абітурієнти зможуть приносити оригінали документів для видачі наказів на зарахування.

Про це на прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНІПРО» повідомив ректор ДНУ ім. Олеся Гончара Микола Поляков.

Загалом ВНЗ Дніпропетровської області в цьому році прийняли 109 тис. заяв, серед яких понад 3,5 тис. - заяви від абітурієнтів з Донецької та Луганської областей.

Нардеп Борис Філатов вважає, що однією з найсерйозніших причин корупції у ВНЗ є низький рівень оплати праці професорсько-викладацького складу.

«Реформа вищої освіти йде важко, але, тим не менш, зрушила з мертвої точки. Проблема корупції при вступі до вищих навчальних закладів, так само як і при навчанні там, є болючою і кричущої темою. За статистикою кожен третій студент зізнавався, що йому доводилося давати хабар або при вступі, або за отримання оцінки на іспиті. Одна з причин такого явища - низька заробітна плата професорсько-викладацького складу. На кожній зустрічі, в тому числі і з виборцями, я говорю про те, що поки ми не виправимо ситуацію в економіці країни і люди не почнуть отримувати справедливу заробітну плату, ми будемо бачити зловживання та вимагання», - зазначив Борис Філатов.

Народний депутат зазначає, що корупційні прояви у вищих навчальних закладах країни є деструктивним чинником, який не дозволяє на рівні природної конкуренції проходити конкурсні відбори талановитим абітурієнтам, які вступають до ВНЗ на бюджетну форму навчання.

 «Основна проблема корупції у «вишах» полягає в тому, що вона, фактично, нищить наше майбутнє. Реально корупція у вищих навчальних закладах - це відсутність конкурентної можливості для навчання талановитих і розумних дітей, які не мають можливість відповідним чином оплачувати послуги освіти і як результат не можуть надалі зробити кар'єру. Від цього безпосередньо страждає майбутнє країни. Народні депутати в цій ситуації готові підставити своє плече вищим навчальним закладам та студентам », - сказав він.

Борис Філатов також підкреслив, що найбільш вигідним для України є імплементація європейської практики автономії вузів і відмова від вертикально інтегрованої системи освіти.

«Зараз ми йдемо шляхом автономії вузів. Якщо навчальні заклади отримають автономію і матимуть можливість фактично визначати навчальну програму, джерела фінансування, а також шляхи перерозподілу отриманих коштів, то, природно, така автономія безпосередньо відобразиться на поліпшенні оплати праці професорсько-викладацького складу. Фактично, це і є горезвісна децентралізація, про яку говорить вся країна. Відмінність лише в тому, що ця децентралізація стосується не територій, а професійної сфери. За великим рахунком, найбільші світові університети завжди були автономними одиницями і самодостатніми суб'єктами. Тому сьогодні необхідно відмовлятися від системи освіти, яка існувала в Україні у вигляді вертикально інтегрованого холдингу. Як тільки ми дамо права і автономію університетам, дамо їм можливість визначати власну політику, справи підуть на поліпшення. Людям необхідно надавати ініціативу і можливості », - сказав Філатов.

Народний депутат Борис Філатов є вихідцем з родини викладачів, навчався в ДНУ ім. Олеся Гончара, після чого захистив кандидатську дисертацію в Одесі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...