App Store Google Play

Вілкул заборгував за газ майже два мільйони

05.08.2015 16:00
Вілкул заборгував за газ майже два мільйони

Справжня комунальна катастрофа загрожує багатьом містам області, адже напередодні опалювального сезону комунальні підприємства накопичили великі борги за газ, водопостачання та електроенергію. При цьому більшість населення області регулярно сплачує за спожиті послуги. Комунальні підприємства-боржники повністю підпорядковані місцевій владі. Тому, якщо школи, лікарні та будинки громадян залишаться без тепла й води, саме мери міст будуть нести персональну відповідальність за цю ситуацію. На цьому наголошують в управлінні паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської обласної держадміністрації.

Загальна сума заборгованості області за газ, зазначають в управлінні, на сьогоднішній день складає більше 3,3 мільярдів гривень.
 
Найбільший боржник - Кривий Ріг, який винен за спожитий газ 1 млрд 818 млн грн або 55% від усієї суми боргу області. На другому місці - Дніпропетровськ - 803,5 млн грн або 24%.

Третє місце - Дніпродзержинськ - 200,3 млн грн або 6%.

Далі йдуть: Нікополь - 196 млн грн (6%), 22 райони області, які разом мають сукупний борг 94,6 млн грн (3%); Павлоград - 80,7 млн грн (2%), Марганець - 48,6 млн грн (1%), Орджонікідзе - 41,5 млн грн (1%), Новомосковськ - 33 млн грн (1%), Жовті Води - 31,4 млн грн (1%).

На нараді, яка пройшла в облдержадміністрації, заступник голови ОДА Олег Кужман наголосив, що від керівників міст регіону вчасно не надійшло жодного погодженого з НАК "Нафтогаз України" графіку погашення боргів.

«Президент надав вам повноваження, а що робите ви для держави та мешканців міст?», - звернувся він із запитанням до мерів. 
За словами Олега Кужмана, облдержадміністрація буде інформувати жителів Дніпропетровщини про те, як влада на місцях виконує свої зобов'язання та займається підготовкою до опалювального сезону. Комунальні підприємства, підпорядковані виключно місцевим органам влади, є найбільш корумпованою сферою міського життя.

«Треба покласти край практиці з минулого, коли місцеві ділки при владі заробляють гроші на комунальних боргах. Коли в країні йде війна та економічна криза, це є злочином перед людьми і державою. Аби вплинути на мерів-боржників, обласна держадміністрація планує залучати представників правоохоронних органів, громадськості та ЗМІ», - сказав Олег Кужман.

Інформувати дніпрян про хід роботи очільників міст працюють над питанням погашення боргів в ОДА пообіцяли щотижня. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...