App Store Google Play

На місцевих виборах вискокі результати отримають нові, впізнавані партії

04.08.2015 21:02
На місцевих виборах вискокі результати отримають нові, впізнавані партії

Експерти вважають, що на майбутніх виборах в органи місцевого самоврядування гідний результат можуть показати нові і впізнавані опозиційні партії.

Про це йдеться в коментарях політологів, переданих агентству УНІАН.

Так, політолог Олеся Яхно-Білківська вважає, що проміжні вибори на 205-му окрузі в Чернігові дозволили підвищити впізнаваність партій, кандидати від яких брали участь у виборчих перегонах. Зокрема, це стосується нової політичної сили «Українське об'єднання патріотів - УКРОП».

«Вибори в будь-якому випадку спрацювали на впізнаваність партії», - зазначила вона, коментуючи результати соціологічного опитування групи «Рейтинг», згідно з якими, якби одночасно з проміжними виборами на 205-му окрузі пройшли вибори партій до парламенту, то за «Блок Петра Порошенка »проголосували б 31,6% виборців округу, а "УКРОП" отримав би 17,7%.

На думку експерта, на майбутніх виборах до місцевих рад «молоді» партії можуть показати хороший результат. «Політики і партії дуже швидко «обнуляються», в українських реаліях завжди зберігається запит на нову політичну силу. Саме тому в 2012 році «Свобода» отримала високий результат, а в 2014 році - «Самопоміч»», - констатує Яхно-Білківська.

Експерт додає, що запит на нову силу завжди пов'язаний з опозиційністю, тим більше, сьогодні. «Рівень невдоволення владою зростає, відповідно - і запит на силу, яка може відкрито протистояти провладним партіям. У цьому сенсі вибори зафіксували цю опозиційність УКРОПа», - говорить вона.

Разом з тим, політичний експерт Валентин Гладких відзначає, що для отримання підтримки виборців мало бути просто новою і опозиційною політичною силою. «Потрібно ще як мінімум бути впізнаваним. А цього безумовно не вистачає абсолютній більшості «нових» політичних проектів», - зазначає він.

На думку експерта, приклад виборів у Чернігові показує, що влада поглинена «маніакальним прагненням законсервуватися і не допустити появи нових сильних конкурентів». Але це лише посприяє тому, що нові партії будуть набирати популярність, вважає Гладких.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...