App Store Google Play

Зміни до Конституції посилять Президента та легалізують "ДНР-ЛНР"

03.08.2015 10:50
Зміни до Конституції посилять Президента та легалізують "ДНР-ЛНР"
«Освячення» Конституційним Судом змін до Основного Закону України щодо децентралізації штовхає Україну до легалізації невизнаних терористичних республік та веде до узурпації влади Президентом. Про це заявили в «Українському об'єднанні патріотів - УКРОП», коментуючи рішення КСУ про конституційність змін до Основного Закону в частині децентралізації, запропонованих Президентом України і підтриманих Верховною Радою (законопроект 2217а).

«Конституційний Суд спрацював у кращих традиціях часів Януковича - не побачив загрози територіальній цілісності України, порушень прав і свобод людини в документі, від якого віє духом диктаторських законів «16 січня»», - заявили в УКРОПі.

Так, за словами народного депутата, одного з лідерів «Українського об'єднання патріотів» Віталія Купрія, цей законопроект створює кілька серйозних проблем для України. Серед них - «легалізація «ДНР» і «ЛНР» шлях до якої відкриває внесення в «тіло» Конституції норми про визначення окремим законом особливостей місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також посилення влади президента через можливість зупиняти рішення та припиняти повноваження голів і рад, які порушують Конституцію України.

Крім того, Купрій зазначив, що зміни призведуть до ще більшої централізації влади, оскільки префекти, які здійснюватимуть виконавчу владу на місцях, матимуть право зупиняти рішення рад, а також до звуження права громад на місцевий референдум.

«Стаття 157 Конституції України чітко вказує, що внесення змін до Конституції неможливе при «наявності умов існування» надзвичайного або воєнного стану. Натомість ми бачимо, як в умовах реальної війни в Основний Закон «продавлюються» норми, які, фактично, відкривають шлях до втрати територіальної цілісності України та узурпації влади Президентом», - зазначають в «Українському об'єднання патріотів».

В УКРОПі наполягають на доопрацюванні змін з урахуванням висновку Венеціанської комісії та зауважень європейських експертів, зокрема стосовно неприпустимості розширення повноважень Президента в рамках децентралізації влади. Повернутися до розгляду змін до Конституції можна буде «тільки після перемоги у війні», наголошують в «Українському об'єднанні патріотів».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...