App Store Google Play

Люди Вілкула забезпечують надприбутки Ахметова за рахонок ренти його ГЗК

03.08.2015 14:04
Люди Вілкула забезпечують надприбутки Ахметова за рахонок ренти його ГЗК

Рінат Ахметов хоче знизити ренту на видобуток руди, що не розоритися на її експортних поставках. Про це пише Олексій Грибановський у «Діловій столиці».

За даними видання, депутати Верховної ради від «Опозиційного блоку» Костянтин Павлов і Дмитро Шпенов направили запити міністру фінансів Наталії Яресько, міністру економічного розвитку Айварасу Абрамовичусу і прем’єру Ареснію Яценюку з проханням розробити «прозорий і обгрунтований механізм рентних платежів за видобуток залізної руди». Обидва парламентарії є людьми екс-віце-прем’єра Олександра Вілкула, який у 2004-2006 рр. керував підконтрольними Рінату Ахметову Центральним і Північним ГЗК. Раніше, навесні цього року, компанія «Метінвест», що об’єднує гірничо-рудні та металургійні підприємства Ахметова, оголосила, що перебуває у стані технічного дефолту.

Помічник Дмитра Шпенова, імені якого видання не називає, запевнив журналістів, що депутати прямо не вимагають знизити розмір ренти, хоча це був би бажаний варіант, як, наприклад, у випадку з газовиками, для яких Кабмін вирішив піти на поступки. «Програма-мінімум – щоб нас залучили до обговорення нових ставок ренти, які вже чотири рази підвищувались, і в галузі про це дізнавались постфактум. Також було би доцільно змінити методологію. Не прив’язуватися до плати за тонну руди, як зараз, а, наприклад, зробити ренту залежною від розміру виручки», – повідомив він.

«Причому кабмін, який готував відповідний законопроект, планував спочатку збільшити плату тільки на газовидобуток. Рудокопи попали під роздачу уже в стінах парламенту. За інформацією ДС, ідея щодо встановлення ставки ренти по залізній руді на рівні 8% замість 5% з’явилася у представників «Самопомочі» і була підтримана профільним комітетом, який тоді очолював майбутній головний податківець Роман Насіров», – пише автор.

За підрахунками Федерації металургів України, якщо в першому кварталі 2014 року вартість ренти в тонні концентрату складала 8 грн., то в середньому за січень-березень 2015 р. – вже 65 грн. Враховуючи обвал цін на світовому ринку, куди Україна поставляє основну частину, добутої руди, рента стала суттєвою статтею витрат. У липні вартість тонни сировини з 62% вмістом заліза була зафіксована на рекордно низькому рівні $44,6.

Найбільший комбінат Ахметова – Північний – у першій половині цього року задекларував 486 млн грн. збитку у порівнянні з 1,8 млрд грн. чистого прибутку рік тому.

«Цілком логічно, що в такій ситуації Ахметов вирішив перейнятися питаннями виплати ренти. Адже декілька доларів на тонні, про які зараз йде мова, обертаються для його «Метінвесту», що добуває понад 70 млн тонн руди щороку, виплатою понад $200 млн в рік. І цю суму, судячи з усього він вважає надмірною, забуваючи про те, що у 2004 р. купив у ФДМУ контрольні пакети Центрального і Північного ГЗК всього $60 млн. І лиш в одному 2005 р. вони принесли йому близько $370 млн чистого прибутку», – зазначає Олексій Грибановський.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...