App Store Google Play

Без Коломойського "Укрнафта" може зупинитися

01.08.2015 11:23
Без Коломойського "Укрнафта" може зупинитися
ПАТ "Укрнафта" заявляє про загрозу припинення видобутку нафти і газу, оскільки "Укртранснафта" без жодних пояснень призупинило прийом і транспортування нафти, незважаючи на попередню оплату послуг.

"У зв'язку з затоваренням резервуарних парків "Укрнафта" буде змушена зупинити видобуток нафти і газу, починаючи з 24:00 31 липня 2015 року. Це призведе до припинення законтрактованих поставок нафти на нафтопереробні потужності. Незаплановане припинення видобутку також може спричинити незворотні наслідки техногенного характеру", - йдеться в повідомленні компанії.

У зв'язку з цим керівництво "Укрнафти" звертається до голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва і міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з проханням втрутитися в ситуацію і не допустити зупинки видобутку нафти і газу.

"Таке грубе порушення договірних зобов'язань з боку "Укртранснафта" є зловживанням монопольним становищем на ринку і антиконкурентними діями", - заявив заступник голови правління - виконавчий директор "Укрнафти" Володимир Пустоваров.

За його словами, "Укрнафта" вперше зіткнулася з такою ситуацією і якщо "Укртранснафта" негайно не відновить виконання договірних зобов'язань, компанія звернеться до господарського суду з метою захисту своїх законних прав та відшкодування збитків підприємства та її контрагентів.

Як уточнив агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в "Нафтогазі", призупинення транспортування нафти пов'язана з відмовою групи "Приват" в особі "Укртатнафти" повернути технологічну нафту "Укртранснафті" для закачування в резервуари і трубопроводи, щоб держава не зазнавала непомірних витрат на її зберігання.

"У відповідь держава в особі "Укртранснафти" зупинила прокачування нафти на завод і направила нафту "Укрнафти" до себе у систему, запропонувавши одержувачу нафти в особі "Укртатнафти" забрати замість цього таку ж нафту в орендованих резервуарах заводу", - пояснив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, у першому півріччі 2015 року "Укрнафта" реалізувала нафту на 7 млрд 154,970 млн грн (775,123 тис. тонн), нафтопродукти - на 4 млрд 221,095 млн грн, аміаку - на 2 млрд 69,223 млн грн (552,199 тис. тонн).

У загальному обсязі реалізованої у січні-червні 2015 року продукції нафту становила 46%, нафтопродукти - 27,2%, аміак - 13,3%.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній, пов'язаних з акціонерами Приватбанку (Дніпропетровськ), - близько 42% акцій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...