App Store Google Play

У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

30.06.2015 19:45
У школах Дніпропетровщини створено понад 250 куточків слави бійців АТО

Від початку антитерористичної операції на сході України у навчальних закладах Дніпропетровщини відкрито 52 меморіальні дошки та створено понад 250 куточків слави бійців АТО. Над тим, щоб увічнити пам'ять загиблих бійців і розказати про звитягу тих, хто зараз знаходиться на передовій, працюють школярі, педагоги та волонтери. Про це повідомили в департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

«Серед школярів дуже багато маленьких волонтерів. Лише протягом цього року діти передали бійцям понад 35 тисячі різних малюнків і подарунків. Постійно ведеться робота з оновлення музеїв слави бійців АТО. До цього залучають волонтерів, батьків учнів і просто небайдужих мешканців області», - повідомила завідуюча сектором міжшкільної освіти та виховної роботи департаменту освіти і науки ОДА Катерина Федорченко.

Про свою волонтерську діяльність учні розповідають на спеціальних стендах у свої школах.

У дніпропетровській спеціалізованій школі №142 волонтерським стендом опікується дев'ятикласниця Марія Бєлая. Її батько наразі перебуває в зоні АТО.

«Зараз у нашій країні нелегкі часи. І я також хочу бути корисною, хочу допомагати українській армії і залучати до цього своїх друзів і однокласників», - розповідає Марія.

У дніпропетровській школі № 134 куточок слави бійців АТО започаткувала третьокласниця Ірина Примак. Минулого року вона написала листа підтримки українським військовим. Після поранення солдати, яким був адресований лист, опинилися в одному зі шпиталів Дніпропетровська. Бійці попросили місцевих волонтерів розшукати дівчинку. Про історію зустрічі маленької патріотки з захисниками України розповідає один зі стендів експозиції. Інша частина виставки тут присвячена солдатам-батькам школярів. Одинадцятикласник Вадим Григоренко розмістив на стенді історію свого батька - учасника боїв за Краматорськ. Хлопець каже, що у такий спосіб прагне розповісти своїм одноліткам, як насправді проходять будні військових в АТО.

У дніпропетровському центрі художньо-естетичної творчості викладач паперопластики Тетяна Федоришин разом із своїми вихованцями створила унікальну експозицію електронних плакатів про героїзм українських бійців. Виставка під назвою «Хочу додому!» містить 11 плакатів, в основі яких дитячі малюнки.

У творчому гуртку, де викладає Тетяна Федоришин, навчаються 3 маленьких переселенців із зони АТО. Вчителька каже, що саме їхні роботи надихнули на створення виставки. Над оформленням композицій жінка працювала 4 місяці. Після чого авторські роботи були представлені на всеукраїнській виставці у Львові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...