App Store Google Play

В Дніпрі презентували «Криваві землі»

25.06.2015 11:10
В Дніпрі презентували «Криваві землі»

24 червня в медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася презентація першого російськомовного видання світового бестселеру відомого історичного дослідження Тімоті Снайдера «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним».

 

Автор зазначив, що його книга - про найгіршу катастрофу в історії Європи, про історію України, Білорусі, Польщі, Західної Європи від Голодомору до Голокосту. В книзі нова методологія – не державної, національної історії, а досвіду людей: євреїв, українців, поляків. Всі читачі можуть зрозуміти цілісність трагедії, яка, на мою думку, була найгіршою в історії.

 

«Вся українська історія до певного часу є типовою європейською історією. Вона налічує типові для Європи 9 століть, ми бачимо Середньовіччя, звернення до християнства, Київську Русь із державною мовою і середньовічним правом, маємо Ренесанс. ХІХ століття – збудження національних процесів і так до ХХ ст. На початку ХХ ст. вона також знаходилась на стадії будівництва своєї держави, але Україна як національний проект була оточена ненаціональними за своєю суттю силами. Національний проект України суперечив ненаціональним проектам тих, хто її оточував. Націонал-соціалізм не є національною стратегією чи філософією, це расова ідеологія. З другого боку – СРСР з ідеологією класової боротьби, тому українські визвольні змагання не увінчалися успіхом. В моїй книжці я розглядаю українців як народ, але не як державу, тому що державності Україна на той час не мала», - заявив Тімоті Снайдер у Дніпропетровську.

 

Історик зазначив, що в американських університетах колеги більше переймаються самопроголошеною мусульманською структурою, ніж європейською історією, пов’язаною з Україною. Більше того, американські науковці більше цікавляться Росією, ніж Україною. Тому потрібен час, щоб переконати їх, що події на Сході України треба розглядати не з погляду Москви, а з погляду України.

 

«Що стосується питання історичної справедливості, яке зараз неодноразово підіймалося в Україні, можу сказати, що сама історія – жахливо несправедлива, тому немає такої концепції, як історична справедливість. Є правові та етичні норм, що визначають справедливість дії. А історична пам'ять — зовсім інша річ, вона робить наше минуле злочинним, але ми маємо доступ до неї. Та національна пам'ять від цього відрізняється, це вже річ політики. Історики не мають входити в такі проекти. Я би волів бачити, як держава відкриває архіви, дає змогу ознайомитися з державною пам’яттю, але не треба задіювати істориків в проекти, які витлумачують пам'ять, вчать, як слід тлумачити. Історик має робити відкритою для суспільства минувшину і з’ясовувати, що діється у теперішньому», - сказав Тімоті Снайдер.

 

Директор УІДГ «Ткума» та музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні», доктор Ігор Щупак відзначив, що найвідоміший на сьогодні історик у світі, який написав справжній бестселер «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним», проводить презентації в 3 містах України: Київі, Дніпропетровську, Харкові.

 

«Для мене велика честь, що пан Снайдер обрав у Дніпропетровську для презентації Український інститут вивчення Голокосту «Ткума». Тімоті Снайдер дуже відома в науковому світі людина, професор Єльського університету, він є постійним членом Інституту гуманітарних наук у Відні, відомий науковець, автор ще декількох дуже відомих книжок: «Червоний князь», «Перетворення націй». Крім того, що ми добре його знаємо як вченого та популяризатора науки, він дуже гарний друг України. Це людина, яка свій голос долучає до захисту європейських людських цінностей та нормального людського правопорядку, який, на жаль, порушує російська агресія», - розповів Ігор Щупак.

 

Нещодавно за ініціативою пана Снайдера відбулася велика конференція «Ukraine Thinking Together».

 

«Його голос чують не тільки науковці, а й політики вищого рангу, громадські діячі. Ще більшу увагу привертають його книги, його аналіз тієї історичної ситуації, яка склалась тут на кривавих землях. Якщо прочитати цю книгу, то багатьом стане більш зрозумілим зв'язок між історичними подіями ХІХ-ХХ століття і тим, що відбувається сьогодні», - повідомив історик.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...