App Store Google Play

Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат

24.06.2015 11:32
Децентралізація наразі торкнулася лише бюджету - депутат
Процеси децентралізації для територіальної громади Дніпропетровська поки торкнулися лише бюджетної децентралізації. Про це заявив під час круглого столу заступник керівника фракції «Солідарність» - Блок Петра Порошенка» у Дніпропетровській міськраді Сергій Жуков.

«Ми зараз беремо за приклад процес децентралізації Польщі. Так передайте більше повноважень на місця, поставте контроль і адмініструйте їх, щоб усі послуги були через центр адміністративних послуг. 60-80% адміністративних послуг можна надавати через інтернет. Це доведено у світі. І спрощення дасть величезний ефект інвестицій», - зазначив Сергій Жуков.

На його думку, законодавство щодо децентралізації поки не прийнято належним чином, але є багато нормативних документів, щоб вже зараз займатися процесами децентралізації. А всі адміністративні послуги повинні бути делеговані місцевим органам влади.

«Будь-яка послуга повинна надаватися через центр адміністративних послуг, а не через кабінет чиновника. Це головне завдання органів місцевого самоврядування і це цілком можна добитися навіть при чинному законодавстві», - підкреслив Сергій Жуков.

Він зазначив, що до бюджету Дніпропетровська стало більше надходжень тільки від податку на нерухомість і акцизного збору з тютюнових виробів та нафтопродуктів.

«У нас більше стало надходжень від податку на нерухомість. Однак цих надходжень недостатньо, щоб адмініструвати податок на нерухомість. А ефективні зміни - це надходження в міський бюджет від акцизного збору з тютюнових виробів і нафтопродуктів. Було заплановано зібрати більше 240 млн. грн, і вже майже за півріччя зібрано містом набагато більше. Це перші результати бюджетної децентралізації», - сказав він.

Він вважає, що більша частина податків, зокрема, податок на прибуток повинен залишатися в місцевій громаді.

«Сьогодні функціонери виконавчої влади не зацікавлені в тому, щоб підприємства працювали прибутково, бо так побудована система оподаткування. Навіщо створювати нові підприємства, якщо прибуток йде державі і місто можливо їх отримає у вигляді субвенцій або не отримає. Якщо ж частина загальнодержавних податків буде залишатися в територіальній громаді, то територіальна громада зможе будувати і школи, і лікарні, і т. Д. Це і є нормальний принцип делегування повноважень на місця», - підкреслив депутат міськради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...