App Store Google Play

У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

17.06.2015 15:32
У Дніпропетровську мітингували за швидку судову реформу

У Дніпропетровську під стінами Красногвардійського районного суду, відбувся масовий захід, організований громадський рухом "Громадяни проти недоторканих" з вимогою судової реформи

Про це повідомляє Еспресо.TV

До складу громадського руху не входить жодна політична партія, тільки громадські організації та об’єднання. Активна громадськість вимагала якомога швидшого прийняття змін в Закон "Про суддів та судочинство".

Активісти запропонували народним депутатам прийняти зміни, які дадуть змогу провести судову реформу в існуючих реаліях. Суть змін полягає в наступному: внесення на розгляд ВР законопроекту, в якому чітко прописана система позбавлення судді суддівської мантії. Зміни передбачають, що у випадку, якщо за рік суд вищої інстанції оскаржить 5 рішень, прийнятих тим чи іншим суддею, то такий суддя автоматично складає свої повноваження й немає права займати посаду судді протягом 10-тирічного терміну.

Саме такий підхід реорганізує не тільки судову систему, а й слідчу. У випадку прийняття такого закону автоматично буде вимушена реформуватись й слідча система, до якої входить прокуратура та міліція.

Сама ж акція, за задумом організаторів, мала на меті висвітлення проблематики роботи Красногвардійського районного суду  у Дніпропетровську, голова якого Інна Білик проходить по декільком кримінальним провадженням, та має у своєму пасиві прийняття неправосудних рішень стосовно "грального бізнесу", який є забороненим в Україні. 

Представники громадського руху "Громадяни проти недоторканих" заявляють, що Білик не має, насамперед, морального права очолювати суддівську установу до моменту закінчення слідчих дій по вищезазначеним провадженням.

В зв’язку з цим учасники руху "Громадяни проти недоторканих" вимагають від суддівського корпусу Красногвардійського суду якнайшвидше провести переобрання голови суду. В рамках акції голові суду подарували макет грального автомату, який символізує причетність Білик до "грального бізнесу", а також обвішали навколишні дерева сувенірними банкнотами доларових купюр на згадку суддям про те, яким чином й досі вирішуються питання в  українських судах.

Мали претензії активісти ще до одного судді Красногвардейського суду – Олега Некрасова, стосовно якого мають скарги від громадян. Усі скарги стосовно рішень Некрасова були переадресовані у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Громадяни впевнені, що саме суддівська реформа є головною в процесі реформування всієї країни.  Якщо в Україні запрацює справедливий суд, який не буде в своїх рішеннях фінансово вмотивованим від третьої сторони, а буде суворо виконувати норми Закону, то загальна ситуація в країні зміниться миттєво.

Сьогодні ж суди продовжують виносити неправосудні рішення, не маючи остраху, оскільки Законом для суддів не передбачено жодних жорстких покарань. Суди й досі залишаються недоторканим "закритим клубом" для обраних. Саме тому активісти впевнені, що саме їхні пропозиції зможуть кардинально змінити ситуацію й сподіваються на підтримку депутатів Верховної Ради.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...