App Store Google Play

ОблДАІ - Крупському: хочете зупинки, то обладнуйте!

17.06.2015 12:43
ОблДАІ - Крупському: хочете зупинки, то обладнуйте!

В Обласному управлінні ДАІ не зрозуміли, чому піар заступника міського голови має падати на плечі інспекції.

Принамйні прес-служба УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області оприлюднила інформацію "про стан утримання зупинок громадського транспорту загального користування в м. Дніпропетровську", де зокрема сказано наступне. 

"Днями в мережі Інтернет з’явилось декілька відгуків громадськості щодо рішення робочої наради Дніпропетровської міської ради, на який був присутній начальник ВДАІ м. Дніпропетровська Сергій Волчков. Резонанс викликала вимога першого заступника міського голови Анатолія Крупського щодо зупинки автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів, виключно на зупинках громадського транспорт

Користуючись нагодою, зазначаємо, що відповідно до ст. 5, 10, 12 Закону України «Про благоустрій», ст. 6, 9, 12, 27 Закону України «Про дорожній рух», ст. 19, 21 Закону України «Про автомобільні дороги», впровадження та фінансування тих чи інших заходів з організації дорожнього руху транспорту та пішоходів (в тому числі влаштування та утримання зупинок громадського транспорту), є повноваженням органів місцевого.

Розміщення та обладнання зупинок міського електро та автомобільного транспорту на вулицях і дорогах, повинне здійснюватись з урахуванням вимог наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.05.1995 № 21 «Правила розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту», а також ДБН В.2.3-5-2001 «Споруди транспорту. Вулиці та дороги населених пунктів».

Згідно вимог п. 1.3. зазначеного наказу, вибір місця розташування зупинок покладається на підприємства міського електротранспорту і автомобільного транспорту, які здійснюють перевезення пасажирів в даному населеному пункті. Згідно п. 1.4. питання суміщення автобусних і тролейбусних зупинок або розташування їх у безпосередній близькості одна від одної (в тому числі автобусних зупинок від трамвайних), вирішуються підприємствами міського електротранспорту спільно з підприємствами автомобільного транспорту за погодженням з відповідними місцевими органами Державтоінспекції. Поряд з цим, згідно п. 1.5. розміщення та обладнання зупинок, повинно здійснюватись за проектом, узгодженим з Державтоінспекцією і затвердженим виконкомом місцевої Ради народних депутатів.

Державтоінспекцією, в межах компетенції, визначеної п.4 «Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 341, здійснюється контроль за дотриманням посадовими і службовими особами вимог Закону України «Про дорожній рух», правил, норм і стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху, які регламентують вимоги щодо організації дорожнього руху, а також  інформування органів місцевого самоврядування, які є безпосереднім замовником послуг з ремонту та утримання проїзної частини.

Для здійснення належного контролю за дотриманням правил, норм і стандартів, в частині розташування зупинок громадського транспорту на території м. Дніпропетровська, відділом ДАІ з обслуговування м. Дніпропетровська проводяться комісійні обстеження та контрольні перевірки таких об’єктів.

За результатами останніх перевірок, встановлено, що кількість зупинок по м. Дніпропетровську складає: зупинок трамваїв - 314; зупинок тролейбусів - 260; кінцевих зупинок трамваїв - 14; кінцевих зупинок тролейбусів - 11;  зупинок міських автобусних маршрутів - 591.

Встановлено, що кількість зупинок, обладнаних інформаційними табличками із графіком руху, трамваїв - 314; тролейбусів – 260, кількість кінцевих зупинок, обладнаних інформаційними табличками із графіком руху, трамваїв - 14; тролейбусів - 11.

Кількість зупинок міських автобусних маршрутів обладнаних знаками 5.41.1 «Пункт зупинки автобуса» - 447 (в тому разі в кінцевих зупинках - 281); інформаційними табличками - 136;  інформаційними електронними табло – 6.

Слід зазначити, що жодна з зупинок міських автобусних маршрутів (591од.) не обладнана відповідно діючим нормам та правилам. Так, не встановлено жодного дорожнього знаку 5.41.2 «Кінець пункту зупинки автобусу», а з 447од. обладнаних зупинок дорожніми знаками 5.41.1 «Пункт зупинки автобуса» - 40% не відповідають вимогам ДСТУ 4100-2002 (застарілі, погнуті, зруйновані). Станом на 15.06.2015 орієнтовано необхідно встановити понад 1270 дорожніх знаків, які позначають місце зупинки міських автобусів.

Аналогічно, не встановлюються дорожні знаки 5.42.2 «Кінець пункту зупинки трамвая» та 5.43.2 «Кінець пункту зупинки тролейбуса».

На теперішній час в м. Дніпропетровську обов’язки з благоустрою та облаштування зупинок, покладено на комунальне підприємство Дніпропетровської міської ради «Транспортна інфраструктура».

Державтоінспекцією м. Дніпропетровська з початку року було направлено 3 інформації до органів місцевого самоврядування щодо вжиття відповідних заходів реагування та приведення зупинок громадського транспорту до відповідного рівня".


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...